Advantage Austria نمایش فهرست

بررسي اجمالي

اتریش گذرگاه اصلی جریان های ترافیکی در سراسر اروپا بوده و به علت موقعیت جغرافیایی آن دارای اهمیت زیادی از نظر لجستیکی می باشد. ارتباط مطلوب و چند راهه با شبکه زیرساخت حمل و نقل بین المللی جاده ای، ریلی، آبی، و هوائی عامل مهمی در موفقیت شرکت های حمل و نقل و تامین کنندگان لجستیکی اتریش می باشد. بخش لجستیک اتریش برای جابجائی در آینده بویژه در زمینه روش های حمل و نقل دوستدار محیط زیست برای حمل بار دارای مفاهیم و فناوری های نوآورانه ای می باشد. اتریش همچنین در زمینه مسافت سنجی حمل و نقل، ساخت تراموای برقی، و طراحی وسایل ریلی از جمله پیشگامان جهان می باشد.

زیرساخت پربازده، قابل اطمینان و شبکه ای حمل و نقل از پیش نیازهای جابجایی کالاها و افراد است. حمل و نقل و جابجایی از فاکتور های کلی در توسعه مناطق تجاری هستند. لجستیک شامل حوزه‌هایی است که به تدوین و بهینه‌سازی اطلاعات، جریان‌های افراد و مواد می‌پردازند. پس از صنایع تولیدکننده و بخش توریسم، این صنعت به جایگاهی برتر در زمینه اقتصاد ملی رسیده است. 11٫000 کمپانی به طور مستقیم از 160٫000 کارمند استفاده می‌کنند و گردش مالی آن‌ها 34 میلیارد یورو است. 

صنعت لجستیک اساساً متشکل از حاملان بار، حمل و نقل، ترانشیپ، تأمین کنندگان خدمات لجستیک انبار، تأمین کنندگان تکنولوژی لجستیک و کمپانی‌های حمل‌ونقل است. 9 حوزه به این صنعت تعلق دارند: حمل‌ونقل زمینی اروپا، حمل بار هوایی، حمل بار دریایی، سرویس‌های ارسال نامه، اکسپرس و حمل بسته، مدیریت زنجیره تأمین، لجستیک سبز، گمرکات، کالاهای خطرناک و قوانین و بیمه. 

تغییرات جهان تجارت، خرید آن‌لاین، محدودیت‌های ترافیکی به دلایل محافظت از آب و هوا و محیط زیست، و همچنین دیجیتالی شدن، استانداردهای جدیدی را به وجود آورده‌اند. به واسطه جهانی شدن، اهمیت بین‌المللی اتریش در صنعت، پیوسته برای سال ها در حال افزایش بوده است.

 روندهای بین‌المللی

زیرساخت زمینی، هوایی و آبی در اتریش توسعه بسیاری پیدا کرده است و با استانداردهای بالای بین‌المللی همگام شده است. متخصصین لجستیک در اتریش، در راهکارهایی که جنبه‌های اقتصادی و اکولوژیکی را پوشش می دهند، استانداردهای جدیدی را وضع کرده‌اند. 32% از همه کالاها دراتریش توسط ریل راه آهن حمل می‌شوند. این، 14% بالاتر از متوسط کشورهای اروپایی بر اساس روش‌های تفکیک حمل‌ونقل است. بعلاوه مفاهیم مربوط به استفاده از داده‌های تلمتری ترافیکی، بهینه‌سازی مسیر‌های حمل‌ونقل و ابزار‌های جابجایی نیز مورد تأکید هستند.

تأمین کنندگان خدمات حمل و نقل در اتریش به دلیل سال‌ها تجربه و سطح بالای مشتری-محوری در حوزه بین‌المللی شناخته شده هستند.  همچنین  مشارکت اتریش در برنامه‌ریزی و پیاده‌سازی کوریدورهای حمل‌ونقل، تلاش برای همکاری بین‌المللی قدرتمند با هدف استانداردسازی چارچوب‌های فنی و حقوقی، و امنیت سیاسی، قابلیت پیش‌بینی و قابلیت اطمینان برای کاربران و سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند به وجهه مناسب صنایع لجستیک اتریش کمک نمایند.

مسیرهای آیند

رقابت در بازارهای بین‌المللی، فشار هزینه‌ای و افزایش تقاضا از طرف مشتریان از نظر قیمت، کیفیت، زمان و سازگاری با محیط زیست نیازمند مفاهیم جدید و نوآورانه لجستیک هستند. ایجاد زنجیره های ارزشی انتها به انتها، انعطاف‌پذیر از نظر زمان و محصول، و تطبیق پذیری، شامل تأمین کنندگان بالادست، توزیع کنندگان پایین دست و مشتری نهایی، چالش بزرگی برای اقتصاد به شمار می‌روند. متخصصین لجستیک در اتریش راهکارهایی برای این چالش‌ها دارند. 

سهم روش‌های حمل‌ونقل: صنعت اتریش در حال تبدیل شدن به تأمین‌کننده راهکارهای حمل‌ونقل چندگانه، لجستیک انعطاف‌پذیر و جهانی است.

  • اتریش در حال گسترش استراتژی‌ خود برای ایجاد راهکارهای لجستیک و روش‌های حمل و نقل پایدار و سازگار با محیط زیست است.
  • راه آهن در حال تبدیل شدن به روش حمل‌ونقل برتر برای لجستیک چندگانه است.
  • کشتی‌ها ابزاری برای حمل و نقل به خصوص در زمینه حمل بار هستند: اتریش به متخصصی برای راهکارهای لجستیک در منطقه دانوب تبدیل شده است
  • گسترش مراکز لجستیک، مراکز بارگیری، هاب ها، پایانه های لجستیک برای جابه‌جایی و خالی کردن جاده‌ها برای حمل و نقل‌های کوچک‌تر در مدت زمان کمتر، در دست انجام است.
  • راهکارهای نوآورانه از طریق استفاده از IT و دیجیتالی سازی برای بهسازی فرایند جریان‌های ترافیک و استفاده از تکنولوژی ابری نیز مد نظر هستند.
  • صنعت لجستیک اتریش متعهد به لجستیک مشتری-محور است و شرایط مشتریان را از نظر هزینه و زمان تحویل کوتاه‌مدت، مثلأ در تجارت آن‌لاین، در نظر می‌گیرد.  
آخرين تاريخ به روز رساني
2018.03.06
چاپ
©©ADVANTAGE AUSTRIA