Advantage Austria Gezinme çubuğunu göster

Genel bakiş

Dünyanın en önemli plastik paketleme makineleri üreticisi kim? Peki ya dünyanın lider geri dönüşümlü karton üreticisi? Dünyanın ilk karbonsuz kağıdını kim geliştirdi? %70 oranında daha düşük petrol esaslı malzeme içeren tüpler kim tarafından üretildi? Peki ya yumurtalar için kullanılan şeffaf renkli geri dönüştürülmüş plastik paketler? Avusturya'nın kağıt ve ambalaj endüstrisinde faaliyet gösteren tedarikçilerinin ne kadar başarılı olduğundan daha fazla söz etmeye gerek yok.

Avusturya'nın ambalaj ekonomisi, uluslararası yönelime sahiptir ve ürünleri ile tüm dünyada başarılıdır. Avusturya'nın kâğıt sanayisi de tüm dünyada varlığını göstermektedir. İhracat oranı %85'dir. 27 lokasyonda yaklaşık 5,2 milyon ton kâğıt ve mukavva ve 1,5 milyon ton selüloz üretilmektedir.

Çevre ve sürdürülebilirlik

Avusturya'nın kâğıt ve ambalaj sanayisi, çevre dostu çözümler konusunda liderdir. Bu ekonomi dalındaki Avusturyalı şirketler, yüksek çevre ve teknoloji standartlarını yerine getirmektedir. Örneğin artan biojen CO2 nötr enerji taşıyıcının artan kullanımından kaynaklanan su ve hava kirlenmelerinin azaltılmalarına odaklanmaktadırlar. Ambalaj branşındaki şirketlerin önemli bir konusu, özellikle de gıda alanında olmak üzere güvenli ve işlevsel ambalaj vasıtasıyla atıkları önlemektir. Avusturyalı firmalarının yüksek değerdeki ve çevre dostu çözümleri, uluslararası yarışmalarda sürekli zaferler elde etmektedirler.

Bireyciler

Avusturyalı firmaların özel bir gücü, müşteri taleplerine göre bireysel çözümlerin hayata geçirilmeleridir. 

Uluslararası başarıyı özellikle plastik alanındaki Avusturyalı makine üreticileri ve ayrıca oluklu mukavva üreticileri ve işleyicileri göstermektedir. Karton display ve taşıma konusunda, Avusturyalı şirketler, yaratıcılık ve yüksek kalite sayesinde puanları toplamaktadırlar. 

Avusturyalı etiket üreticileri de uluslararası talep görmektedir, örn. ürün ve marka koruması için bireysel güvenlik çözümleri. Avusturyalı bir sunucunun etiketleri, örn. Rus votkanın üzerinde de bulunmaktadır.

Bir Avusturyalı şirket ayrıca dünya çapında esnek ambalajların üretimi konusunda liderdir. Bu şirket, çok sayıda çok uluslu holdinglere ve gıda, hayvan besinleri, ilaç ve içecek sanayisinin yerel liderlerine sevkiyatlarda bulunmaktadır.

Bu branş, uzun bir geleneğe sahiptir, örneğin uluslararası başarı gösteren kartonaj ve katlanır kutu üreticilerden biri, halihazırda 100 yılık bir firma geçmişine sahiptir. 

Sigara kâğıtları ve filtre kâğıtları konusunda dünya pazarı lideri Avusturyalıdır, ürünlerini 100'den fazla ülkeye ihraç etmektedir ve yüzyıllara dayanan bir geleneğe sahiptir.

Gelecekteki meydan okumalar

Demografik değişim, bu branşı etkilemektedir. Tek kişilik ev idarelerinde, çocuklarda ve yaşlı insanlarda özel ürün çözümleri talep edilmektedir. Gittikçe daha katı halen gelen yasal şartlar da dikkate alınmalıdır, ister işaretleme yükümlülüğü veya çevre şartları olsun. Ve son olarak ticaret için maliyet tasarrufu sağlayan shelf ready ambalaj çözümlerinin de sunulmaları gereklidir, bu da Avusturyalı sunucuların, uluslararası müşterilerine en yüksek kalitede ürün sevk eden bir alandır.

Konuya ilişkin yüklemeler

Son güncelleme:
2018.02.26
Yazdır
©©ADVANTAGE AUSTRIA