Advantage Austria نمایش فهرست

بررسي اجمالي

انتشارات اتریش متشکل از تعداد زیادی از ناشران تخصصی و کوچکتر می باشد. 81% آنها کمتر از 10 نفر نیرو دارند. بازار تبلیغات نیز عمدتا متشکل از شرکت های کوچک و اندازه متوسط است. 70% آژانس های تبلیغاتی در اتریش EPU (دانشگاه صلح اروپا) می باشند که در سطح اروپا رقبای جدی هستند.

صحنه رسانه‌ای

صحنه رسانه در اتریش متشکل از تلویزیون، رادیو و رسانه‌های چاپی است، که در این میان، رسانه تلویزیون اهمیت بسیاری دارد. علاوه بر تعداد بسیار شبکه‌های محلی، که عمدتأ به موضوعات مربوط به منطقه خود می پردازند، چند شبکه ملی نیز وجود دارند.

بر خلاف تلویزیون، رادیو در اتریش همچنان صرفاً به شکل آنالوگ پخش می‌شود. علاوه بر برخی شبکه‌های ملی، چند کانال محلی نیز وجود دارند. ژانرهای ارائه‌ شده، هر سلیقه ای را پوشش می‌دهند. همچنین، اتریش تنوع بسیاری در رسانه‌های چاپی دارد.

تبلیغات

رسانه‌های چاپی اهمیت زیادی برای تبلیغات در اتریش دارند و تبلیغات در آن‌ها براساس استانداردهای بین‌المللی انجام می‌گیرد. اهمیت رسانه‌های آنلاین نیز برای بازار تبلیغات اتریش در حال افزایش است. آژانس‌های تبلیغاتی اتریش در سطح جهان فعال و موفق بوده‌اند، و به نظر نمی‌رسد که ضعیف باشند.

حوزه نشر

حوزه نشر در اتریش دارای ویژگی‌های خاصی است؛ مثلاً: انتشاراتی ها تخصص بالایی در زمینه کتاب‌های کودکان و نشر کتاب‌های ویژه هنری دارند. همانند آلمان، بازار اتریش نیز از ابزارهای سنتی تثبیت قیمت کتاب سود می‌برد.

بازار تبلیغات و رسانه‌های داخلی در اتریش کوچک است. برای موفقیت، کمپانی‌های اتریشی می‌بایست خلاق و انعطاف‌پذیر باشند، ویژگی‌هایی که برای مشتریان اهمیت دارد.

تعیین روند آینده

کمپانی ها در این صنعت روند حرکت خود را به سوی چالش های آینده تعیین کرده‌اند. در هر سه حوزه نشر، رسانه و تبلیغات، حرکت روشنی به سمت دیجیتالی شدن وجود دارد و کمپانی‌ها در حال کار روی مفاهیم آن هستند. برای سازندگان رسانه، این می‌تواند به عنوان نمونه بدان معنا باشد که محتوای به‌وجودآمده برای دستگاه‌های پورتابل عرضه شوند.

در حوزه نشر، تمرکز تعداد بیشتری از کمپانی ها مشاهده می‌شود. تقاضا برای سرویس‌های دیجیتال در حال افزایش است، اما این به معنای جایگزینی محیط چاپی نیست. اتریش همچنان سرزمین خوانندگان روزنامه‌ها است.

شرکت‌های تبلیغاتی اتریش انرژی خلاقانه زیادی را در زمینه تبلیغات آنلاین صرف کرده‌اند. چرا که تبلیغات اهمیت زیادی در جهان دیجیتال دارد. برای کاربران کانال‌های مختلف رسانه‌ای، آن ها زبان (تصویر) مناسب را پیدا می‌کنند.

"digi 4 school"

تحت این عنوان، گروه راهبردی ناشران کتاب‌های مدارس اتریش، از سال 2013 روی توسعه چارچوبی برای محتوای دیجیتال در کلاس‌های درس کار می‌کنند. صنعت کتاب و رسانه، زمان حاضر و آینده را در یک ترکیب رسانه‌ای مدنظر قرار می‌دهد: کتاب‌های فیزیکی در ترکیب با محتوای یادگیری دیجیتال. 

آخرين تاريخ به روز رساني
2018.02.23
چاپ