Advantage Austria Pokaż nawigację
Przypuszczamy, że jesteś z Przejdź do strony krajowejZmień kraj

Rynek pracy

Mężczyźni w miejscu pracy © ADVANTAGE AUSTRIA

© ADVANTAGE AUSTRIA

Istotną silą gospodarki Austrii jest wykwalifikowana i wysoko zmotywowania siła robocza – austriaccy pracownicy zaliczani są do czołówki światowej. Mimo wysokiego poziomu zatrudnienia, w Austrii można znaleźć wielu specjalistów gotowych podjąć pracę.

Wykwalifikowani i zmotywowani pracownicy

Austriaccy pracownicy są bardzo zmotywowani. W dużej mierze identyfikują się z celami pracodawcy, co w szczególny sposób znajduje odzwierciedlenie w wysokiej jakości produktów.
I chociaż oferta kierowana do specjalistów jest coraz bardziej ograniczona, sytuacja w Austrii jest w tym względzie znacznie lepsza niż w innych krajach uprzemysłowionych.

Rynek pracy w Austrii w liczbach

W 2012 roku zatrudnionych było w Austrii 3,5 mln osób, w tym 1 847 000 mężczyzn i 1 619 000 kobiet. 73,3% osób aktywnych zawodowo pracowało w sektorze usług, 26% w przemyśle i mniej niż 1% w rolnictwie i leśnictwie.

Stabilność gospodarki austriackiej przejawia się także w wysokim poziomie zatrudnienia. Nie tylko na tle UE – również w skali całego świata – Austria znajduje się w czołówce krajów o najniższym poziomie bezrobocia. Pomimo niskiej stopy bezrobocia wynoszącej 4,3% Austria posiada duże rezerwy wykwalifikowanych pracowników.

Siłą gospodarki austriackiej są wykwalifikowani i wysoko zmotywowani pracownicy. Ich lojalność oraz silna identyfikacja z celami przedsiębiorstwa są kluczowe dla wysokiej produktywności i standardów jakości. W porównaniach międzynarodowych Austria zajmuje pod tym wzglęgem wysokie czwarte miejsce za Danią, Szwajcarią i Irlandią.

Pliki do ściągnięcia na dany temat

Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA