Advantage Austria Gezinme çubuğunu göster

İŞ PİYASASI

İşyerinde insanlar © ADVANTAGE AUSTRIA

© ADVANTAGE AUSTRIA

Avusturya ticaretinin en önemli unsurlarından biri, kalifiye ve yüksek motivasyona sahip işgücüdür: Avusturyalı çalışanlar dünyanın en iyilerindendir. Yüksek istihdam oranına rağmen Avusturya'da büyük bir uzman işgücü kaynağı bulunmaktadır.

Kalifiye ve Motive Çalışanlar

Avusturyalı çalışanlar bilhassa yüksek bir motivasyona sahiptirler. Kendilerini büyük ölçüde işverenlerinin hedefleriyle özdeşleştirirler, bu da Avusturya ürünlerinin yüksek kalitesine oldukça etkileyici bir şekilde yansımaktadır. Her ne kadar uzman işgücü sayısında belirli bir azalma mevcutsa da, yine de Avusturya bu konuda diğer sanayileşmiş ülkelere göre çok daha iyi bir konumdadır.

Rakamlarla Avusturya İş Piyasası

2012 yılında Avustırya'da 3,5 Milyon kişi istihdam ediliyordu: 1.847.000 Erkek ve 1.619.000 Kadın. Çalışanların %73,3'ü hizmet sektöründe , %26'sı Sanayi sektöründe ve %1'den az Tarım ve Ormancılık sektöründe çalışıyorlardı.

Avusturya'nın ekonomik istikrarı yüksek istihdam oranlarında da kendisini göstermektedir. Sadece AB içinde değil, dünya çapında bile Avusturya sahip olduğu düşük işsizlik oranı ile çok özel bir yere sahiptir. %4,3 gibi düşük bir işsizlık oranına rağmen Avusturya'da büyük bir kalifiye eleman huvuzu bulunuyor.

Avusturya'daki işletmelerin en büyük gücü, kalifiye ve yüksek motivasyonlu işgücü. Avusturya'lı işçilerin yüksek bağlılığı ve Şirket hedefleriyle özdeşleşmeleri yüksek verimlilik ve kalite standartlarında etkin bir faktördür. Uluslararası karşılaştırmalarda Avusturya, Danimarka, İsviçre ve İrlanda'nın arkasında dünyada dördüncü sırada yer alıyor.

Konuya ilişkin yüklemeler

Konuya ilişkin bağlantılar

 
Avusturya İş Kurumu
Yazdır
©©ADVANTAGE AUSTRIA