Advantage Austria Zobrazit navigační panel
Předpokládáme, že jste z Přesměrovat na tuto stránkuZměna země

Instituty

Gebäude vor blauem Himmel © photocase.com/chillerstadt

© photocase.com/chillerstadt

Rakouští vědci se těší dobré pověsti po celém světě. Není divu, jejich inovace mění světovou budoucnost.

Spojením k úspěchu

Kooperační sektor (neuniverzitní výzkum) je nejrychleji rostoucí oblastí rakouského výzkumného prostředí. Výdaje na výzkum a vývoj se v posleních deseti letech téměř ztrojnásobily.  V 57 dalších neuniverzitních výzkumných institucích pracuje kolem 7000 zaměstnanců.

Austrian Cooperative Research (ACR)

Malé a střední podniky jsou důležitým motorem inovačního kolotoče, ať už se jedná o udržitelnou výstavbu, environmentální technologie, obnovitelné zdroje energie, kvalitu a bezpečnost potravin nebo inovace materiálů a procesů. Proto je dynamičnost dobrých nápadů podporována asociací  Austrian Cooperative Research (ACR) , a to cíleně s více než 500 výzkumnými projekty ročně.

Austrian Institute of Technology (AIT)

Institut AIT hraje v Rakousku a v Evropě klíčovou roli jako institut výzkumu a technologií pro otázky infrastruktury budoucnosti. Se svými pěti odděleními Energy, Mobility, Health & Environment, Safety & Security nebo Foresight & Policy na místech, jako je TechGate ve Vídni nebo výzkumné centrum v Seibersdorfu, spolupracuje s hospodářskými subjekty na nových infrastrukturních řešeních. Nadnárodní společnosti jako Siemens, Magna, OMV nebo AVL spoléhají již tradičně na kompetence institutu AIT.

Joanneum Research

Již více než třicet let provozuje institut Joanneum Research  prvotřídní výzkum na mezinárodní úrovni a je tak vyhledávaným partnerem pro výzkum a vývoj. S pěti výzkumnými oblastmi  Materials, Health, Digital, Resources und Policies patří dnes institut Joanneum Research k největším neuniverzitním výzkumným institutům Rakouska. Mimo to je také důležitým motorem pro aplikovaný výzkum a technologický rozvoj elektronického zdravotnictví, nanomateriálů, Webu 2.0, obnovitelných zdrojů či hospodářského a inovativního výzkumu.

Christian Doppler Forschungsgesellschaft

S cílem umožnit firmám nejefektivnější možný přístup k základnímu aplikačně orientovanému výzkumu, vytváří více než 70 laboratoří společnosti Christian Doppler Forschungsgesellschaft propojení mezi vědou a hospodářstvím na rakouských univerzitách . Výzkumná zařízení, která jsou budována na sedm let, disponují ročním rozpočtem až 600.000 eur, který je z poloviny financován  z veřejného sektoru. Tím se snižuje podnikatelské riziko. Další výhody: laboratoře Christiana Dopplera pracují trvale na výměně základních znalostí, který se používají ve firmách k vývoji nových produktů a procesů.

Díky úzkému vztahu s vědeckou sférou se snoubí hospodářství s vědeckými trendy a využívá tak příležitost k rozvoji nejnovějších výstupů z oboru Technology Push-Innovatione. Ne bezdůvodně spoléhá125 mezinárodních firem jako AVL, Infineon, OMV, Sandoz, voestalpine, Biomay, Lenzing nebo  Plansee na tuto formu PrivatePublicPartnershipu.

Ludwig Boltzmann Gesellschaft (LBG)

Společnost Ludwig Boltzmann Gesellschaft (LBG) se specializuje na výzkum založený na spolupráci a dává tak podněty společně s univerzitními a podnikatelskými partnery k inovativním tématům z oblasti výzkumu nejvyšší kvality. Jako soukromá organizace zakládá Ludwig Boltzmann Institute organizace s  omezenou dobou provozu. Důraz je kladen především na oblasti lékařství, Life Sciences, humanitních, sociálních a kulturních studií s důrazem na zdravotní vědu. Důraz je kladen zejména na interdisciplinární výzkum.

V současné době se zabývá 20 ústavů a 5 klastrů s 300 zaměstnanci novými vědeckými otázkami a provádějí výzkum na nejvyšší mezinárodní úrovni. Zejména v oblasti lékařsko-klinického výzkumu je LBG spolu s partnery jako jsou firmy Siemens,  Bayer Healthcare Pharmaceuticals ale také sturt-upy a malé a střední podniky jako Tissue Gnostics und RISC Software GmbH považovány za jednoho s nejsilnějších hráčů Rakouska.

Uznávaní partneři z oblasti výzkumu v průmyslu jsou  také Arsenal Research ve Vídni, Salzburg Research v Salcburgu, Fraunhofer Research GmbH , Upper Austrain Research , V-Research a Carinthian Tech Research v Korutanech.

Datum poslední aktualizace
2018.04.24
Tisk
©©ADVANTAGE AUSTRIA