Advantage Austria Näita sisukorda
Me arvame, et Te olete Selle riigi leheleteine riik

Instituudid

building in front of blue sky © photocase.com/chillerstadt

© photocase.com/chillerstadt

Austria teadusuuringute ja arenduse maastiku kvaliteedi määravad eelkõige uurimisinstituudid. Paljud enam kui 2 800 tehnoloogiale orienteerunud asutusest on suutnud teha endale üleilmses teadusmaailmas nime ning toetavad näiteks selliseid rahvusvahelisi kontserne nagu Sony, Baxter ja BMW.

Networkimine edu saavutamiseks

Austria ettevõtted ja teadustöö asutused on juba aastaid olnud strateegilises partnerluses, mis väljendub kompetentsikeskuste ning spetsiifiliste tööstusklastrite näol. Need on loodud, et ära kasutada sünergiat ja tuleviku potensiaali ning luua tugevaid võrgustikke, et arendada tulevikule orienteeritud ja kasumlikke lahendusi.

Üks Austria edukamaid toetusinitsiatiive on COMET (Competence Centers for Excellent Technologies). Juba aastaid on COMET suutnud tänu sobivatele raamtingimustele edendada järjepidevat koostööd tööstuse ja teaduse tipptehnoloogiate vahel.

Täna pakuvad 46 sellist kompetentsikeskust tänu oma rahvusvaheliselt nõutavale teadus- ja arendustegevuse know-how´le ka välismaistele investoritele huvitavaid konkurentsieeliseid. COMET toetusinitsiatiivi kestvusaja (2006-2019) jooksul investeeritakse tööstusega seotud teadustöösse kokku 1,5 miljardit eurot.

Mis puudutab farmaatsiaalaseid protsesse ja tootearendust, siis toetuvad suured farmaatsiaettevõtted Graz´is asuva Research Center Pharmaceutical Engineering (RCPE) know-how´le.

Oncotyrol´ ist - tuntud vähiteraapia kompetentsikeskusest Innsbruckis - viiakse kliinilisse vähimeditsiini üle uued teadustöö tulemused genoomika, proteoomika ja metaboloomika valdkonnas.

Wiener Neustadt´is asuv kompetentsikeskus Austrian Center for Medical Innovation and Technology (Acmit) , mis tegeleb meditsiinirobootika arendamisega, avab uued perspektiivid "nööpaugu" kirurgiale (minimaalse sisselõike kirurgia).

Bioenergy 2020+ pakub oma mitmete teadustöö keskustega Austrias edukaid innovatsioone loodussõbraliku energia tootmisega biomassist.

Rohkem kui 50 tööstusklastrit, mis asuvad kõigis 9-s maakonnas, ligikaudu 3500 ettevõtte ja 420 000 töötajaga, töötavad selle nimel, et tugevdada Austria innovatiivsust.

Trüki
©©ADVANTAGE AUSTRIA