Advantage Austria نمایش فهرست

انستيتوها

Gebäude vor blauem Himmel © photocase.com/chillerstadt

© photocase.com/chillerstadt

محققان اتریشی از شهرت خوبی در سطح بین المللی برخوردار هستند. این امر جای تعجب ندارد چراکه خلاقیت این محققین در حال تغییر دادن چهره جهان در آینده است.

اتصال به شبکه برای کسب موفقیت

"بخش همکاری" و نیز تحقیقات غیر دانشگاهی، سریع ترین بخش رو به رشد در چشم انداز پژوهش اتریش است، هزینه های اختصاص یافته به بخش تحقیق و توسعه طی ده سال گذشته، سه برابر افزایش داشته است. بیش از 7000 نفر در بیش از 57 مرکز تحقیقی غیر دانشگاهی مشغول به فعالیت هستند.

تحقیقات همکاری اتریش (ACR)

شرکت های کوچک و متوسط گردانندگان مهم چرخ و فلک نوآوری در هر زمینه ای هستند: ساخت و ساز پایدار، فناوری محیط زیست، انرژی های تجدید پذیر، کیفیت و امنیت غذا یا نوآوری در مواد و روند. بهمین دلیل انگیزه پویا ارائه شده توسط ایده های خوب، بطور انتخابی توسط مرکز تحقیقات همکاری اتریش در قالب 500 پروژه تحقیقاتی در هر سال مورد حمایت قرار می گیرد.

انستیتوی فناوری اتریش (AIT)

انستیتوی فناوری اتریش (AIT) بعنوان یک موسسه تحقیقاتی و فناوری برای مسائل زیرساختی آتی، نقش مهمی در کشور اتریش و سایر کشورهای اروپائی ایفا می کند. این موسسه با پنج بخش انرژی، تحرک، سلامت و محیط زیست، ایمنی و امنیت همچنین آینده نگری و خط مشی در مکان هائی همچون TechGate Vienna یا مراکز تحقیقاتی Seibersdorf اتریش، همکاری نزدیکی با جامعه تجاری در توسعه راهکارهای جدید زیرساخت دارد. شرکت های چند ملیتی مانند Siemens, Magna, OMV و AVL از مدتها پیش به شایستگی انستیتوی فناوری اتریش (AIT) اعتقاد پیدا کرده اند. 

موسسه تحقیقاتی Joanneum 

 بیش از سی سال است که موسسه تحقیقاتی Joanneum وظیفه انجام تحقیقات پیشگام کالیبر بین المللی را بر عهده داشته و در صورت نیاز شریکی مورد اطمینان برای شرکت های برتر در امر تحقیقات بوده است. این مرکز با پنج واحد تحقیقاتی خود در بخش مواد، سلامت، دیجیتال، منابع و خط مشی، امروز بعنوان یکی از بزرگ ترین مراکز تحقیقاتی غیر دانشگاهی در اتریش و یکی از مهم ترین گردانندگان پژوهش های برنامه گرا و توسعه تکنولوژیک در شاخه های سلامت الکترونیک، نانو مواد، وب 2.0، انرژی های تجدیدپذیر همچنین تحقیقات اقتصادی و خلاق است.

انجمن تحقیقاتی Christian Doppler

بیش از 70 آزمایشگاه Christian Doppler در دانشگاه های اتریش، ارتباط بسیار کارآمدی بین علم و کسب و کار ایجاد نموده و امکان دسترسی موثری را برای جامعه تجارت به تحقیقات پایه ای کاربردگرا فراهم آورده اند. تسهیلات موقتی برای یک بازه زمانی 7 ساله با بودجه سالانه 600000 یورو در نظر گرفته شده که 50% مبلغی است که توسط نهادهای بخش عمومی تامین می شود. این بودجه میزان خطر شرکتی را کاهش می دهد. مزیت دیگر این است که آزمایشگاه های CD در یک تبادل دائمی تجربیات، دانش پایه را که بنوبه خود در توسعه محصولات و فرآیندهای جدید در شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد، با یکدیگر مبادله می کنند. 

ارتباط نزدیک به جامعه علمی بدان معنی است که جامعه کسب و کار در ارتباط نزدیک به گرایش های علمی باقی مانده و از این فرصت جهت توسعه بیشتر آخرین یافته ها به نوآوری های تکنولوژی بهره گیری نماید. پس این بهترین دلیل برای آن است که چرا بسیاری از شرکای صنعتی بین المللی مانند  AVL, Infineon, OMV, Sandoz, voestalpine, Biomay, Lenzing و Plansee از مدتها پیش بر این شکل از مشارکت همگانی خصوصی تکیه کرده و اعتماد نموده اند.

Ludwig Boltzmann Gesellschaft (LBG)

 شرکت Ludwig Boltzmann Gesellschaft (LBG) متخصص در تحقیقات شرکتی بوده و پیشگام در امر پژوهش با بالاترین کیفیت در تعامل با شرکای دانشگاهی و شرکت های بزرگ است. این شرکت، موسسه Ludwig Boltzmann را بعنوان یک سازمان حمایتی خصوصی برای بازه زمانی محدودی تاسیس کرده است. اولویت ها عبارتند از پزشکی انسانی، علوم زیستی، علوم انسانی، علوم اجتماعی و مطالعات فرهنگی با تاکید بر علوم سلامت. به طور خاص، تمرکز بر تحقیقات میان رشته ای و فراملی قرار گرفته است. 

در حال حاضر حدود 300 کارمند در 20 موسسه و 5 خوشه با آخرین مسائل علمی سر و کار داشته و مشغول تحقیقات بین المللی در سطح بالا هستند. LBG به عنوان یکی از قوی ترین بازیکنان در اتریش در امر تحقیقات پزشکی بالینی با شرکای تجاری مانند Siemens و Bayer Healthcare Pharmaceuticals و همچنین شرکت های نوپا و شرکت های کوچک و متوسط از جمله Tissue Gnostics و RISC Software GmbH همکاری می کند.

دیگر شرکای پژوهشی به رسمیت شناخته شده برای شرکت های صنعتی شامل

arsenal research در وین،
Salzburg Research در سالزبورگ،
Fraunhofer Research GmbH
Upper Austrian Research
V-Research و
Tech Research Carinthian در کرنتن.

Logo ABA-Invest in Austria © Austrian Business Agency
منبع و ماخذ:
ABA - Invest in Austria
آخرين تاريخ به روز رساني
2018.04.24
چاپ
©©ADVANTAGE AUSTRIA