Çerez ayarları

Burada, www.advantageaustria.org sayfasında ve onun alt alan adlarında kullanılan çeşitli araçların çerez ayarlarını inceleyebilir ya da değiştirebilirsiniz.


Ayarları kaydet
Advantage Austria Gezinme çubuğunu göster

ENSTİTÜLER

Mavi gökyüzünün önündeki bina © photocase.com/chillerstadt

© photocase.com/chillerstadt

Yerkürenin dört bir yanında Avusturyalı araştırmacılar iyi isim yapmıştır. Ne de olsa yenilikleri yarının dünyasını değiştiriyor. 

Başarı için ağ oluşturma

"İşbirlikleri alanı", – yani üniversite dışı araştırmalar– Avusturya'nın araştırmacılık sektöründe en hızlı büyüyen alandır. ArGe harcamaları bu alanda son on yılda neredeyse üç katına çıktı. 57 üniversite dışı araştırma kurumunda yaklaşık 7.000 personel görev alıyor.

Austrian Cooperative Research (ACR)

İster sürdürülebilir inşaatçılık, çevre teknolojisi veya yenilenebilir enerji, gıda kalitesi ve güvenliği ya da malzeme ve proses yenilikleri olsun: yenilikçilik döngüsünün her yerinde KOBİ'ler önemli çarkları oluşturur. İyi fikirlerin dinamizmi bu nedenle Austrian Cooperative Research (ACR) tarafından her yıl 500 araştırma projesiyle etkin şekilde desteklenmektedir.

Austrian Institute of Technology (AIT)

AIT Avusturya'da ve tüm Avrupa'da geleceğin altyapı temaları için araştırma ve teknoloji kuruluşu olarak kilit rol oynamaktadır. Enstitünün TechGate Vienna ve Seibersdorf'daki araştırma merkezi gibi lokasyonlarında bulunan beş departmanı Energy (Enerji), Mobility (Hareketlilik Teknolojileri), Health&Environment (Sağlık ve Çevre), Safety&Security (Kaza ve Hırsızlık Güvenliği) ve ayrıca Foresight&Policy (Öngörü ve Politika) ile özel sektörle sıkı işbirliği içerisinde yeni altyapı çözümleri üzerinde çalışılmaktadır. Siemens, Magna, OMV ve AVL gibi şirket toplulukları uzun zamandır AIT'nin yetkinliklerine güveniyor.

Joanneum Research

Otuz yıldan uzun süredir uluslararası düzeyde ileri teknoloji araştırmaları yürüten Joanneum Research en büyük şirketlerin aranan ArGe ortağıdır. Beş araştırma alanıyla – örn. Materials (Malzeme), Health (Sağlık), Digital (Dijital), Resources (Kaynaklar) ve Policies (Politikalar)– Joanneum Research günümüzde Avusturya'nın en büyük üniversite dışı araştırma kuruluşları arasında sayılıyor. Kurum ayrıca e-sağlık, nano malzemeler, Web 2.0, yenilenebilir enerjiler ve ekonomi ve inovasyon araştırmaları alanlarında uygulama esaslı araştırma ve teknoloji geliştirme için önemli bir itici güçtür.

Christian Doppler Research Association

Şirketlerin uygulamaya yönelik temel bilim araştırmalarına mümkün olduğu kadar etkin bir erişimini sağlayabilmek için, Christian Doppler Research Asscociation 'ın Avusturya üniversitelerindeki 70'ten fazla laboratuarı bilim ve özel sektör arasında son derece üretken bir köprü kuruyor. Yedi yıllığına geçici olarak kurulan araştırma merkezleri, yarısı devlet eliyle finanse edilen, 600.000 Euro'ya varan laboratuar bütçelerine sahipler. Bu sayede girişimcilik riski azaltılmakta. Ek avantajlar: Christian Doppler laboratuarları sürekli tecrübe alışverişi içerisinde temel bilim bilgileri işliyorlar ve bunlar şirketlerde yeni ürünler ve işlem yöntemleri geliştirmekte kullanılıyor.

Bilim çevreleriyle yakın ilişkiler sayesinde özel sektör bilimsel trendlere çok yakın duruyor ve teknolojiyi ilerleten yeniliklerle ilgili en yeni bilgileri geliştirmeye devam etme fırsatını kullanıyor. Şimdiye kadar AVL, Infineon, OMV, Sandoz, voestalpine, Biomay, Lenzing ve Plansee gibi 125'ten fazla uluslararası sanayi ortağının özel ve kamu sektörlerinin bu ortaklık biçimini tercih etmiş olmaları boşuna değil.

Ludwig Boltzmann Enstitüleri (LBG)

Ludwig Boltzmann Enstitüleri (LBG) araştırma işbirliklerinde uzmanlaşmıştır ve akademik ve özel sektörden ortaklarla birlikte en yüksek kalite düzeyinde yenilikçi araştırmalara ön ayak oluyor. Özel sektör proje sahibi olarak Ludwig Boltzmann Gesellschaft sınırlı süreli enstitüler kurar. Ağırlık merkezleri insan tıbbı, yaşam bilimleri ve düşünce, sosyal ve kültür bilimleri alanlarındadır ve özellikle sağlık bilimleri ağır basar. Çalışmalarda özellikle disiplinler arası araştırmalara odaklanılmaktadır.

Halen 20 enstitüde ve 5 sanayi kümesinde 300 kadar personel yeni bilimsel konularda uğraşmakta ve uluslararası üst klasmanda araştırma çalışmaları yürütmektedir. Özellikle tıbbi klinik araştırmalarda LBG özel sektörden Siemens ve Bayer Healthcare Pharmaceuticals gibi büyük ortaklarıyla ve ayrıca Ticcue Gnostics ve RISC Software GmbH gibi yeni girişimler ve KOBİ'lerle işbirliği içerisinde Avusturya'nın en güçlü aktörlerinden birisi sayılıyor.

Sanayinin saygın araştırma ortakları arasında ise Viyana'da arsenal research, Salzburg'da Salzburg Research , ayrıca Fraunhofer Research GmbH , Upper Austrian Research , V-Research ve Kaernten bölgesinden Carinthian Tech Research kurumları yer alıyor.

Son güncelleme:
2018.04.24
Yazdır
©©ADVANTAGE AUSTRIA