Advantage Austria نمایش فهرست

چشم انداز تحقيق و توسعه

Grashalme mit Wassertropfen © photocase.com/Patzita

© photocase.com/Patzita

تحقیقات در اتریش با روندی سریع رو به رشد است. با نرخ پژوهش بیش از 3% تولید ناخالص داخلی خود، کشور ما در این زمینه بسیار بیشتر از متوسط اتحادیه اروپا سرمایه گذاری می کند. بیش از 60 خوشه صنعتی و برنامه های خلاقانه مالی طراحی شده برای این منظور، تعامل مطلوب مابین اقتصاد و علم را تضمین می نمایند.

سابقه طولاني تحقيقات در اتريش

عموما كشور اتريش تاريخچه أي قديمي به همراه اختراعات مشهور و جهاني دارد. آيا مي دانستيد كه دستگاه چرخ خياطي توسط يك اتريشي به نام يوزف مادراشپرگر اختراع شده است؟ يا پروانه كشتي توسط يوزف رسل؟ توليد پورشه توسط فريناند پورشه يا اكتشاف پني سيلين اسيد پايدار توسط شركت بيوشيمي كوندل در ايالت تيرول فراموش شدني نيست. اما امروز نيز هنوز چشم انداز تحقيقات در اتريش توانايي هاي قابل توجهي را به نمايش مي گذارد.

شانس بيشتر بواسطه تحقيقات

دولت های فدرال و ایالتی در مجموع 3.8 میلیارد یورو در سال 2016 در بخش تحقیق و توسعه سرمایه گذاری کرده اند. علاوه بر آن باید به این رقم بیش از 5.1 میلیارد یورو سرمایه گذاری های انجام شده توسط شرکت های اتریشی را نیز افزود.

مدل اتریشی موفقیت ایجاد شرایط بهینه برای شرکت های بین المللی مانند Baxalta, BMW, Bosch, Infineon و Novartis است که فعالیت های تحقیقات و توسعه این شرکت ها را با مراکز ذیصلاح در اتریش پیوند می دهد. پژوهش در سطح بالا، محصولات یا کسب نتایج نوآورانه از پروژه های بزرگ، اتحادیه ها و بازیکنان بزرگ در بازار جهانی اطمینان حاصل می کنند که ایده های الهام بخش به محصولات و خدمات قابل عرضه در بازار تبدیل می شوند.

بر همین اساس، فناوری بالا "ساخت اتریش" پایه و اساس برنامه های عملی یا سیستم های امنیت داده های هوشمند هستند. تحقیقات در زمینه سرطان، شبکه های هوشمند یا شبکه های برق هوشمند مکمل آتی بخش های به طور سنتی قوی مانند مهندسی مکانیک، تولید خودرو، فناوری های زیست محیطی، مواد نوآورانه و صنعت فلزات که به عنوان ارائه دهندگان تکنولوژی صادرات گرا خدمت می کنند.

نزدیک به 47 مرکز ذیصلاح زیر نظر COMET اتریش (مراکز ذیصلاح برای فناوری های عالی)، به ترویج همکاری مابین صنعت و علوم با روشی هدفمند با توجه به فناوری های راهبردی می پردازند.

بر این اساس، شرکت های بزرگ داروسازی در فرآیند دارویی و توسعه محصول بر دانش مرکز تحقیقات مهندسی داروسازی گراتس (RCPE) تکیه می کنند.

در مرکز صلاحیت مشهور برای درمان سرطان در اینسبوروک Oncotyrol ، یافته های جدید تحقیقاتی در زمینه های ژنتیک، پروتئومیکس و متابولیسم به طب بالینی سرطان انتقال می یابند.

(Acmit) مرکز نوآوری و فناوری پزشکی اتریش ، مرکز صلاحیت مستقر در وین متخصص در بخش پزشکی رباتیک، چشم انداز نوینی به سوی جراحی با حداقل بریدگی (minimally invasive surgery) گشوده است.

bioenergy 2020+ با پایگاه های تحقیقاتی بسیار در اتریش، موفق به ارائه نوآوری هایی در تولید انرژی های دوستدار محیط زیست از زیست توده شده است.

جهت آگاهی از آمار و ارقام جالب و کسب سایر اطلاعات در بخش تحقیق و توسعه در اتریش می توانید به وب سایت ABA مراجعه نمایید.

Logo ABA-Invest in Austria © Austrian Business Agency
منبع و ماخذ:
ABA - Invest in Austria

داون لود اطلاعات مربوطه

آخرين تاريخ به روز رساني
2018.04.24
چاپ
©©ADVANTAGE AUSTRIA