Advantage Austria Näita sisukorda
Me arvame, et Te olete Selle riigi leheleteine riik

Firma asutamine

Inimesed plaaniga © ADVANTAGE AUSTRIA

© ADVANTAGE AUSTRIA

Välismaa kodanikud tohivad asutada Austrias ettevõtteid, olla ettevõtte juhid ning äriühinguid ka omandada. Siit leiate esmase põhiinformatsiooni, mis on Teile investorina ettevõtte asutamisel vajalik ning ulatusliku brošüüri „Ettevõtte asutamine Austrias“.

Äriõigus

Austria äriõigus võimaldab erinevaid ettevõtlusvorme, mis on kohaldatud vastavalt ettevõtete maksu- ja vastutusõiguslikele vajadustele. Põhimõtteliselt tehakse vahet äri- ja isikuühingutel:

Äriühingud
  • osaühing (GmbH)
  • aktsiaselts (AG)
  • Societas Europea (SE) (Euroopa äriühing)

Isikuühingud
  • täisühing (OG)
  • kommandiitühing (KG)
  • usaldusühing (stG)
  • tsiviilõiguslik ühing (GesbR)

Praktikas on kõige levinud äriühingu vorm osaühing (GmbH).

Põhjalikku informatsiooni äriõiguse kohta ning äriühingu asutamisega vahetult seotud eeskirjade kohta annab brošüür Ettevõtte asutamine Austrias (inglise keeles) [pdf, 721.3kb]. Lisaks leiate sealt baasinformatsiooni, mis on vajalik advokaadi või maksukonsultandiga nõupidamise ettevalmistamiseks, kontrollnimekirja äriühingu asutamiseks ning nimekirja aadressidest, mis võivad olla firma asutamisel abiks

Investorite nõustamine

Kui Teil on välismaa ettevõtjana kava asutada Austrias äriühing, on Teie käsutuses suur valik nõustamis- ja toetusinstrumente.

Mittesiduva esimese kontakti eesmärgil pöörduge ABA-Invest in Austria poole ja leppige kokku põhjaliku, diskreetse ning eelkõige tasuta nõustamise aeg:

ABA-Invest in Austria
Opernring 3
1010 Wien
Austria
 
+43 1 58858 0
 
+43 1 5868659
office@aba.gv.at
 
https://investinaustria.at/en/

Allalaadimine teema kohta

Lingid teema kohta

 
ABA-Invest in Austria
Trüki
©©ADVANTAGE AUSTRIA