Advantage Austria نمایش فهرست

زیر ساخت ها

Fahrender Zug © ADVANTAGE AUSTRIA

© ADVANTAGE AUSTRIA

شبكه هاي توانمند، مطمئن و مدرن حمل و نقل، تدارك انرژي و شبکه های ارتباطات: همه جزء زير ساخت ها بشمار مي روند و شبكه هاي مختلف اتريش در اين زمينه ها بي رقيب هستند.

زيربناهاي حمل و نقل

اتریش تنها از لحاظ جغرافیایی در مرکز قاره اروپا قرار نگرفته است. این کشور از دید بسیاری از شرکت های بین المللی بعنوان مرکز توزیع و سکوی لجستیکی بین غرب و شرق، مرکزیت یافته است.

پیش نیازهای یک حمل و نقل موثر و مقرون به صرفه، توانمندی های زیرساختی، ارائه خدمات درخور در بخش حمل و نقل و مناطق لجستیکی با موقعیت مناسب استراتژیک هستند. اتریش به کلیه شرکت های خود دقیقا این مزایا را عرضه می کند. در مقایسه بین المللی، کیفیت زیرساخت های موجود بسیار عالی برآورد شده اند.

زیرساخت های لجستیکی اتریش توسط پایانه های پیشرفته با امکانات انبارهای طبقه ای مرتفع، فضاهای کافی برای انبار کردن کالاها و ارتباطات حمل و نقلی خوب پشتیبانی می شوند. البته در این بین یک زیرساخت ارتباطات درجه یک با ارتباطات باند پهن، شبکه های تلفن همراه در سراسر کشور و فرصت های عالی جهت توسعه و تکوین روابط بازرگانی از بدیهیات هستند.

ICT بعنوان یک فاکتور اقتصادی

بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات در اتریش حدود 7.6 درصد از نرخ ارزش آفرینی کل را بر عهده دارد. با این حال، به عنوان فناوری عمومی، این بخش تاثیراتی بر بخش های دیگر داشته و بهره وری آنها را افزایش می دهد. مقدار تولید کلی به ارزش 31 بیلیون یورو را می توان از جمله اثرات غیرمستقیم بخش ICT بشمار آورد. درهمین راستا، صنعت ICT حدود 226،000 فرصت شغلی در اتریش ایجاد نموده است (منبع: انجمن صنعت برق و الکترونیک اتریش).

بنیان مستحکم مدیون تحقیقات فشرده

تحقیقات فشرده، پیش شرط لازم برای کسب موفقیت در بازارهای جهانی است. اداره انکشاف تحقیقات، اتریش را در میان سه  کشور برتر اروپائی در زمینه ICT رده بندی نموده است. مخارج پژوهش در مجموع بالغ بر 1.37 بیلیون یورو در سال 2006 بوده است. شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات اتریش در برنامه های چارچوبی اتحادیه اروپا عملکرد فوق العاده خوبی از خود ارائه داده است. اخیرا ضریب برگشت مالی از بودجه اتحادیه اروپا بالغ بر 185٪ بوده است.  

 تحقیقات شرکتی نیز توسط برنامه کمک های مالی بخش عمومی مورد پشتیبانی قرار می گیرند، بعنوان مثال طرح پوششی "فناوری اطلاعات و ارتباطات آینده". بخش اعظمی از تحقیقات فناوری اطلاعات و ارتباطات توسط مراکز ذیصلاح دست اندرکار در مراکز فناوری عالی (COMET) با بودجه 1.5 میلیارد یوروئی انجام شده است. شرکت ها و موسسات علمی در برنامه های تحقیقاتی مشخص شده با یکدیگر همکاری می کنند. بسیاری از این مراکز، تمرکزی بسیار قوی بر تحقیقات فناوری اطلاعات و ارتباطات دارند.

 جایگاه های برتر در بازار جهانی مدیون دانش و کاردانی اتریش

تعداد بیشماری از تامین کنندگان فناوری اطلاعات و ارتباطات اتریش با محصولات خود به موقعیت های عالی در بازارهای جهانی دست یافته اند. این طیف گسترده از تولیدکنندگان محصولات نیمه هادی و ارائه دهندگان نرم افزار تا متخصصان اتوماسیون و توسعه دهندگان سیستم های دسترسی را دربرمی گیرد. قدرت اتریش بعنوان یک نیروگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات در استفاده گسترده از فناوری اطلاعات و ارتباطات توسط شرکت های بومی منعکس شده است.  98٪ دسترسی به اینترنت و بیش از 93٪ افزایش اتصالات باند پهن (منبع: آمار اتریش).

 اتريش پيشكسوت دول الكترونيك در ميان كشورهاي اروپايي

اتریش در بین دول الکترونیک [pdf, 70.8kb] اتحادیه اروپا مقام اول را دارد. بر طبق آخرین بررسی های انجام یافته پیرامون دول الکترونیک در سال 2015، کشور اتریش با دارا بودن معیارهایی همچون "دسترسی آنلاین" و "دوستی با کاربران آنلاین" در رده برترین دولت ها قرار دارد، حتی به مراتب بالاتر از میانگین اتحادیه اروپا. این کشور موفق شده است با دستیابی به کمترین میزان هزینه سرمایه گذاری، به بالاترین میزان بازده برسد. در دهمین بررسی انجام شده بنا بر سفارش کمیسیون اروپا، توسعه پیشنهادات دولت الکترونیک در 30 کشور اروپایی مستند سازی شده است (28 کشور عضو اتحادیه اروپا همچنین کشورهای نروژ، سوئیس، ترکیه و ایسلند).

Logo ABA-Invest in Austria © Austrian Business Agency
منبع و ماخذ:
ABA - Invest in Austria
چاپ
©©ADVANTAGE AUSTRIA