Advantage Austria Näita sisukorda
Me arvame, et Te olete Selle riigi leheleteine riik

Soovitused autoga reisijale

Tänav kauni looduse keskel © photocase.com/sk1

© photocase.com/sk1

Suurepäraselt väljaehitatud kiirteede, kiirete maanteede ja riigimaanteede võrk ühendab Austriat kõigi naaberriikidega. Kõik peamised piiriületuspunktid (kiirteede ja riigimaanteede piiriületuspunktid) on ööpäevaringselt avatud.

Austrias kehtivad üldiselt samad liikluseeskirjad ja liiklusmärgid nagu teistes euroopa riikides. Austrias tuleb kõigil kiirteedel ja kiiretel maanteedel tasuda teedemaksu .

Mootorsõidukite määrused

Piiri ületamisel pole mootorsõidukitel vaja tollidokumente. Välisriigis väljaantud juhiluba annab õiguse juhtida ühe aasta vältel Austrias mootorsõidukit. Tunnustatakse kõigi euroopa majandusruumi ja EL-i liikmesriikide juhilubasid. Teiste riikide turistidel peab olema rahvusvaheline juhiluba, kui nende kodumaaga pole sõlmitud vastavat lepingut. Muudel juhtudel piisab välisriigi juhiloa saksa keelsest tõlkest. Vastavat informatsiooni saate austria autoklubidest ÖAMTC ja ARBÖ . Välisriikide mootorsõidukitel peab tagaküljel olema päritoluriigi tähis.

Lisaks paagis olevale kütusele võib Teil riiki sissesõitmisel tollimaksuta kaasas olla veel 10-liitrine tagavarakanister. Turistid, kelle elukoht asub väljapool Euroopa Liitu, võivad tollimaksuta ja formaalsusteta kasutada oma autot EL-is 6 kuud enda tarbeks. Sõiduauto tuleb peale kasutamist viia muutmata kujul riigist välja.

Tingimused rendiautodele Austrias

Kiiruspiirangud

Maksimaalsed kiirused (kui liiklusmärkidega pole kehtestatud teisiti):

Sõiduautod ja mootorrattad:

 • maanteedel: 100 km/h
 • kiirteedel: 130 km/h
 • asulates: piiritähiste vahel: 50 km/h

Autosuvilad massiga kuni 3.500 kg:

 • asulates 50 km/h
 • maanteedel 100 km/h^
 • kiirteedel 130 km/h

Kerghaagistega sõiduautod (kuni 750 kg), vedukid lubatud kogumassiga kuni maksimaalselt 3,5 t:

 • asulates 50 km/h
 • kiirteedel ja maanteedel: 100 km/h

Haagistega sõiduautod massiga üle 750 kg (veduk ja haagis kokku lubatud kogumassiga kuni maksimaalselt 3,5 t):

 • asulates 50 km/h
 • maanteedel: 80 km/h
 • kiirteedel: 100 km/h

Autobussid:

 • asulates 50 km/h
 • maanteedel 80 km/h
 • kiirteedel 100 km/h (kell 22.00 kuni 5.00 teatud kindlatel kiirteedel siiski ainult 90 km/h).

Kohustuslik Päästekoridor

Alates 1. jaanuarist 2012 peavad Austrias kõik maantee- ja kiirteekasutajad ummiku korral moodustama koridori päästesõidukitele. Päästekoridor võimaldab päästesõidukitel jõuda õnnetuspaika kiiremini. Rohkem informatsiooni leiate http://www.asfinag.at/on-the-way/road-traffic-safety/emergency-corridor .

Hoiatusvesti kohustus

Väljapool linnasid, asulaid ja külasid on Austria teedel kohustuslik hoiatusvest. See tähendab, et autojuhtidel peab olema kaasas reflekteeriv hoiatusvest ja nad peavad selle avarii või õnnetuse korral teele astudes selga panema. Seega on tegemist topeltkohustusega, mille rikkumist võib ka kahekordselt karistada. Liikluskontrolli käigus võib nõuda hoiatusvesti ettenäitamist.

Lapsed autos

Alla 14-aastased lapsed, kes on lühemad kui 150 cm, võivad sõita vaid vastavatel lasteistmetel. Sõiduautodes ja kombides (ka niinimetatud väikebussides) tohib ühe istekoha kohta transportida vaid 1 last rohkem, kes peab olema vanusele ja kasvule vastavalt õigesti kinnitatud.

Alkoholi kogus roolis olles

Austrias on veres lubatud alkoholi piir 0,5 promilli. Nimetatud piiri ületamisel määratakse rahatrahv, teatud juhtudel on võimalik juhiluba ära võtta.

Turvavöö

Turvavöö kinnitamine on Austrias kohustuslik.

Telefoniga rääkimine autos

Auto juhtimisel võib telefoniga rääkida vaid käed-vabad-seadmega. Käed-vaba-seade peab olema paigaldatud nii, et kõiki elemente on võimalik ühe käega kasutada ja rool poleks mingil viisil kahjustatud.

Määrused mootorratturitele

Austrias on kaherattalistel mootorsõidukitel sõitmisel kiivri kandmine kohustuslik. Sõidu ajal peavad põlema lähituled ka päevasel ajal. Maantemaksu kleepsud on kohustuslikud.

Kütus

Austrias on kõigis tanklates saadaval pliivaba normaalbensiin 91 oktaaniga ning euro-super (pliivaba bensiin 95 oktaaniga) ja super plus (pliivaba bensiin 98 oktaaniga). Austrias on keelatud müüa pliitatud bensiini, katalüsaatorita sõidukitele müüakse tanklates siiski lisandit (aditiivi).

Liiklusõnnetus, avarii

Kui liiklusõnnetuses saab kannatada inimene, tuleb sellest koheselt teatada politseile, materiaalsete kahjudega liiklusõnnetustest tuleb teatada vaid siis, kui ei õnnestunud kindlaks teha teise poole andmeid. Autoklubid ÖAMTC ja ARBÖ osutavad ööpäevaringselt tehnilist abi, mida saavad kasutada kõik mootorsõidukite juhid (mitteliikmetele on teenus tasuline).

Hädaabinumbrid (ilma suunakoodita):

Euro-abi112
Tuletõrje122
Politsei133
Päästeteenistus/kiirabi144
Arstide raadiotelefon141
Mägede päästeteenistus140
ÖAMTC-tehniline abi120
ARBÖ-tehniline abi123

Liiklusuudised

Iga poole tunni tagant kannab raadio Ö3 üle liiklusuudised tervest Austriast ning peamistest maanteedest, mis ühendavad Austriat naaberriikidega. Kui on tegemist tõsiste liiklussituatsioonidega - nagu nt. valel poolel sõitev auto – raadiosaade katkestatakse ja uudis kantakse üle igas Austria raadiojaamas.

Liiklusuudiseid saab saata iga kell telefoninumbrile 0800 600 601 (tasuta üle kogu Austria). Rohkem informatsiooni: oe3.ORF.at .

Teekonna planeerimise teenus

Ole kindel, et leiad alati õige tee: teekonna planeerija

Trüki
©©ADVANTAGE AUSTRIA