Advantage Austria Показати навігацію

Політична система

Österreichische Flagge © photocase.com/Dragon30

© photocase.com/Dragon30

Уряд, парламент, конституція та інша інформація про політичний устрій  

Австрія - це парламентська республіка. Її політичний устрій базується на принципах демократії та розподілу влади. Найвищим представником держави є федеральний президент, термін повноважень якого триває шість років. Парламент складається з двох палат: Національної ради та бундесрату. Саме вони є основними законодавчими органами. Уряд очолює федеральний канцлер.

Державно-правові основи

Конституція, державний договір, Закон про нейтральний статус, а також акти щодо вступу до Європейського Союзу формують державно-правові засади Австрійської республіки. З 1.1.1995 Австрія є членом Європейського Союзу (ЄС).

Національна рада

В Національній раді нині (2014) представлені шість партій: обидві правлячі партії - Соціал-демократична партія Австрії та Австрійська Народна партія -, Австрійська партія Свободи, партія Зелених Австрії, партія NEOS, партія Team Stronach .

Розподіл місць

Соціал-демократична партія Австрії (SPÖ)52 мандатів
Австрійська Народна партія (ÖVP)51 мандатів
Австрійська партія Свободи (FPÖ)38 мандатів
Зелені (Die Grünen)24 мандатів
NEOS9 мандатів
Team Stronach6 мандатів

Нині в Австрії при владі (2014) коаліція Соціал-демократичної партії Австрії та Австрійської Народної партії. Відповідно до конституції наступні вибори до Національної ради заплановані на 2018 рік.

Федеральні землі

Австрія є федеральним державним утворенням, до складу якого входять дев'ять федеральних земель. федеральна столиця Відень також є однією з дев'яти федеральних земель. В кожній з федеральних земель влада належить земельному урядові, на чолі якого перебуває глава земельного уряду.

Федеральна земляСтолиця федеральної землі
ВіденьВідень
ШтиріяҐрац
Верхня АвстріяЛінц 
ЗальцбурґЗальцбурґ
ТірольІннсбрук
КарінтіяКлаґенфурт
Нижня АвстріяСанкт-Пьольтен
ФорарльберґБреґенц
БурґенландАйзенштадт
Роздрукувати
©©ADVANTAGE AUSTRIA