Advantage Austria Показати навігацію

Економіка після 1950 року

50 Euro-Scheine © photocase.com/Elektromolch

© photocase.com/Elektromolch

Австрія, країна, яка після завершення другої світової війни належала до найбідніших країн у Європі, перетворилася протягом останніх десятиліть в одну з найбагатших країн світу. Тут Ви знайдете коротке описання цього шляху.

Економіка Австрії перебувала після завершення другої світової війни в дуже поганому стані. Інфраструктура була зруйнована, виробнича промисловість - обмежена.

В 1948 році розпочалася реалізація плану Маршалла. Мета плану - розбудова самостійної економіки.

Двигуном і рушійною силою економіки в перші післявоєнні роки стали, головним чином, державні промислові підприємства. В 1952 році шилінґ став стабільною валютою, показники економічного росту наступних років почали виражатися двозначними числами. Підприємства процвітали, суттєво покращилася якість житлового будівництва та інфраструктури.

Одним з найбільш успішних факторів австрійського економічного буму стало соціальне партнерство. Хороша співпраця між роботодавцями та працівниками стала запорукою виплати належної заробітної плати та здійснення інвестицій.

Економічний бум закінчився в часи нафтової кризи 1970-их років.

Для австрійської економіки останніх 10-15 років велике значення мали вступ Австрії до Європейського Союзу (1995), відкриття країн колишнього східного блоку і розширення ЄС на схід.

лінки до теми

 
Sozialpartnerschaft
Роздрукувати
©©ADVANTAGE AUSTRIA