Advantage Austria Pokaż nawigację
Przypuszczamy, że jesteś z Przejdź do strony krajowejZmień kraj

Nauki biomedyczne i technika medyczna z austrii

2015.01.07

Austria należy do pionierów w niektórych obszarach nauk biomedycznych i techniki medycznej

Austria posiada doskonałą renomę w obszarze nauk biomedycznych i technik medycznych. Zawdzięcza to rozbudowanej sieci kontaktów pomiędzy naukowcami z centrów badawczo-rozwojowych i przedstawicielami biznesu.
Bardzo dobre relacje największych przedsiębiorstw z jednostkami badawczymi oraz młodych, dynamicznych firm z renomowanymi uczelniami tworzą doskonałe warunki do rozwoju przemysłu nauk przyrodniczych.

Znaczenie sektora nauk przyrodniczych nie ogranicza się jedynie do medycyny. Dzięki rozwiniętej ofercie firm dostawczych i serwisowych branża ta ma silne powiązania z innymi gałęziami przemysłu, jak np. maszynoznawstwo. Sektor ten obejmuje obecnie około 700 firm z obszaru biotechnologii, farmacji oraz techniki medycznej i stale rośnie stając się istotnym elementem gospodarki oraz rozwoju innowacji w Austrii.

Więcej informacji na temat firm austriackich z obszaru nauk biomedycznych i techniki medycznej oraz możliwości nawiązania współpracy znajdą Państwo w najnowszym wydaniu magazynu branżowego FRESH VIEW:
FRESH VIEW nauki przyrodnicze i technika medyczna, nr 155/2014 [pdf, 5,400.7kb]

Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA