Advantage Austria Gezinme çubuğunu göster

AVUSTURYA'DAN YAŞAM BİLİMLERİ VE MEDİKAL TEKNOLOJİLERİ

2015.01.07

Yaşam bilimleri ve tıp teknolojilerinin belli alanlarında Avusturya öncülerden biridir.

Sahip olduğu araştırma ve geliştirme ağıyla Avusturya, yaşam bilimleri ve tıp teknolojileri alanlarında dünya çapında bilinen şöhretinin tadını çıkarmakata. Dünya oyuncularının bir taraftan Avusturya'daki araştırma merkezleri ile, diğer taraftan genç, dinamik girişimcilerin saygın üniversitelerle gerçekleştirdikleri ortak çalışmalar Avusturya'nın yaşam bilimleri endüstrisinin başarısı için mükemmel zemini oluşturmakta.

Yaşam bilimleri sanayisinin önemi sadece tıp alanı ile sınırlı kalmamakta. Tedarikçi ve hizmet şirketlerinin oluşturduğu geniş yelpaze sayesinde sektör diğer sanayi dalları ile kuvvetli bir bağa sahiptir, örneğin makina imalatı sektörü ile. Etkileyici bir ivme ile büyüyen sektör, biyoteknoloji, eczacılık ve tıp teknolojileri alanındaki 700'ü aşkın şirketi ile Avusturya için vazgeçilemez bir ekonomik faktör ve inovatif bir güç olmuştur.

Yaşam bilimleri ve tıp teknolojileri alanındaki Avusturyalı şirketler hakkında daha fazla bilgi ve iş ortaklıkları olanaklarını sektör dergisinin son sayısı sunmaktadır:
FRESH VIEW Yaşam Bilimleri ve Tıp Teknolojileri, No 155/2014 [pdf, 5,400.7kb]

Yazdır
©©ADVANTAGE AUSTRIA