Advantage Austria Pokaż nawigację
Przypuszczamy, że jesteś z Przejdź do strony krajowejZmień kraj

Porcelana Augarten: Każdy wyrób Stanowi dzieło sztuki

2015.02.03

Wiedeńska manufaktura porcelany Augarten jest jedną z niewielu, która realizuje indywidualne zamówienia

Autentyczne rzemiosło jest miernikiem jakości dla tych osób, które zaintresowane są sztuką użytkową i wzornictwem na najwyższym poziomie. Wiedeńska porcelana Augarten słynie z dalilkatnej i subtelnej formy, czystość linii i doskonałego wykonania. 
Założona w 1718 roku manufaktura porcelany Augarten jest jedną z najstarszych w Europie. Od momentu powstania wyroby firmy są wytwarzane i malowane ręcznie. Manufaktura Augarten znana jest z produkcji porcelany z miłością, dużą wiedzą rzemieślniczą i umiejętnościami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Najważniejsze znaczenia dla firmy mają jakość i perfekcyjne wykonanie.     

Dzięki poszanowaniu tradycji Augarten może sięgać do zbioru form i dekoracji. Wykorzystywane są motywy z okresu  secesji wiedeńskiej i Art Déco, ale także wzory współczesne. Firma posiada w swojej ofercie 25 tys. wyrobów i zdobienia sięgające historią do 1744 roku.

Porcelana Augarten cieszy się uznaniem na całym świecie. Dla firmy szczególnie ważny jest rynek japoński, na którym  wysokiej jakości porcelana jest szczególnie ceniona. Posiada ją nawet sam cesarz, m. in. ze zdobieniami Maria Teresa. Zainteresowanie porcelaną widoczne jest w Chinach i Rosji, zyskuje ona także znaczenie na rynkach arabskich.

Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA