Advantage Austria Gezinme çubuğunu göster

ADVANTAGE AUSTRIA ve Vasku & Klug mimarları için iF Design Altın Ödülü

2015.03.02

Milano’daki CONFESSION OF DESIGN Avusturya ülke tanıtımı konsepti için tanınmış uluslararası ödül.

27 Şubat tarihinde ADVANTAGE AUSTRIA'ya uluslararası olarak kabul görmüş iF Design Award altın kategorisinde verildi. Milano'daki dünya çapında tanınmış olan mobilya fuarı "des Salone Internazionale 2014" çerçevesinde Avusturya tasarım sergisi CONFESSION OF DESIGN bu ödüle layık görüldü. ADVANTAGE AUSTRIA Kreativwirtschaft tarafından başlatılan ve organize edilen sergi akabinde Michael Vasku ve Andreas Klug tarafından sergi gerçekleştirildi.

iF Design Award, yüksek çıtada yapılan tasarımların başvuruları sebebi ile dünya çapında öenmli tasarım ödüllerinden sayılmaktadır. 50 ülkeden yapılan 5.000 başvurunun arasından jüri en iyi tasarımları taçlandırdı. Ödül, Avusturya'nın aynı zamanda bir tasarım ülkesi olarak konumlanmayı başardığını da ısbatlamış oldu. Avusturya tasarım sergisi Milanolu tasarım haftasının sabit bir değişmezi olduğunu kesinleştirmiş oldu. Dünya çapından 312 bini aşkın tasarım meraklısı Salone del Mobile'i ziyaret ediyor.

Bu sene de 14 - 19 Nisan tarihleri arasında ADVANTAGE AUSTRIA Milano'da temsil ediliyor: AUSTRIAN DESIGN PIONEERS sloganı altında sergi konsepti Vasku & Klug mimar ikilisi tarafından Avusturya tasarımının öncü ruhuna ithaf edilmiştir. Avusturya'dan toplam 70 işletme, yarınların öncülüğünü oluşturan temellerin, tasarım alanındaki yaratıcılık sahnelerinin akıntılarını ve yeniliklerini sunan, zamanın nasıl geçtiğini anlamadığınız bir görsel ziyafet sergilemekteler.

Yazdır
©©ADVANTAGE AUSTRIA