Advantage Austria Pokaż nawigację
Przypuszczamy, że jesteś z Przejdź do strony krajowejZmień kraj

Wzornictwo z Austrii na targach meblowych w Mediolanie

2015.03.11

AUSTRIAN DESIGN PIONEERS – to motto prezentacji 70 projektantów austriackich podczas targów designu ‚Salone Internazionale del Mobile‘ od 14 do 19 kwietnia 2015 w Mediolanie.

Targi Salone Internazionale del Mobile przyciągają rocznie 400 tys. osób i uważane są za najważniejsze międzynarodowe targi mebli. Od 2010 roku Austria prezentuje podczas targów wystawę wzornictwa, którą odwiedza nawet do 20 tys. osób.

W tym roku wystawa będzie wyjątkowo duża i obejmie prace aż 70 projektantów. Jej prezentacja odbędzie się w hali La Pelota w ekskluzywnej dzielnicy Brera i potrwa sześć dni. Motto wystawy brzmi: AUSTRIAN DESIGN PIONEERS .

Koncepcja wystawy przygotowana została przez wiedeńskie biuro architektoniczne Vasku & Klug , które odpowiadalo także za przygotowanie ubiegłorocznej wystawy „Confession of Design“ wyróżnionej nagrodą iF Design Gold Award.

Wystawa AUSTRIAN DESIGN PIONEERS ma na celu przybliżenie nowych trendów w austriackim wzornictwie, które mogą być inspiracją do pionierskich osiągnięć różnych gałęzi austriackiego przemysłu w przyszłości.

Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA