Advantage Austria Zobraziť navigačný panel
Myslíme si, že ste z krajiny K Vašej lokálnej stránkeVoľba inej krajiny

Rakúsky dizajn na nábytkárskom veľtrhu v Miláne

2015.03.11

AUSTRIAN DESIGN PIONEERS – pod týmto názvom sa prezentuje v rámci „Salone Internazionale del Mobile“ celkom 70 rakúskych dizajnérov nábytku a výrobkov od 14. do 19. apríla 2015 v Miláne.

Salone Interazionale del Mobile sa s takmer 400 000 návštevníkmi považuje za najdôležitejšiu výstavu nábytku. Rakúsko ponúka od roku 2010 na výstave v Miláne svoju vlastnú dizajnovú výstavu, ktorá každoročne očaruje takmer 20 000 návštevníkov.

Tento rok svoje kúsky predviedlo takmer 70 vystavovateľov, vďaka čomu je rakúsky prínos k tohtoročnému Salone del Mobile taký rozsiahly a pútavý, ako nikdy predtým. V centre milánskej dizajnovej štvrte Brera sa prezentuje v renomovanom Location La Pelota šesť dní rakúsky dizajn pod názvom AUSTRIAN DESIGN PIONEERS .

Výstavu organizuje viedenské architektonické štúdio Vasku & Klug . Od nich pochádza aj koncept minuloročnej rakúskej dizajnovej výstavy „Confession of Design“, ktorej bola prednedávnom udelená renomovaná iF Design Gold Award.

Výstava AUSTRIAN DESIGN PIONEERS má ponúknuť súčasný prehľad o novinkách a prúdoch rakúskej kreatívnej scény v oblasti dizajnu – ako základ pre rakúske priekopnícke výkony zajtrajška.

tlač
©©ADVANTAGE AUSTRIA