Advantage Austria Pokaż nawigację
Przypuszczamy, że jesteś z Przejdź do strony krajowejZmień kraj

Proekologiczny Konkurs Piosenki Eurowizji 

2015.03.19

Po raz pierwszy w 60-letniej historii Eurowizji konkurs zostanie on zorganizowany zgodnie z zasadami ochrony środowiska 

Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się już w maju w Wiedniu. Po raz pierwszy zostanie on zorganizowany zgodnie ze standardami ochrony środowiska jako wydarzenie proekologiczne.  

Celem organizatorów jest utrzymanie na jak najniższym poziomie wartości śladu węglowego konkursu. Zaopatrzenie w prąd zorganizowane zostanie z sieci publicznej, bez użcia agregatów prądotwórczych diesel, bilety wejściowe na konkurs będą jednocześnie obowiązywać na komunikację miejską w Wiedniu. Potrawy cateringowe przygotowane zostaną przede wszystkim z regionalnych i ekologicznych produktów z Austrii. Kolejnym ważnym punktem jest ograniczenie ilości odpadów. Napoje serwowane będą w kubkach wielorazowego użytku, udostępniona zostanie także bezpłatnie woda wodociągowa.

Decydując się na organizację wydarzenia w sposób ekologiczny organizatorzy chcą zaakcentować pozytywne rezultaty, które można uzyskać dzięki efektywnemu zarządzaniu posiadanymi zasobami. Po zakończeniu konkursu opracowany zostanie raport, który ma tworzyć standardy organizacji Konkursu Piosenki Eurowizji oraz innych dużych wydarzeń w przyszłości. 

Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA