Advantage Austria Zobraziť navigačný panel
Myslíme si, že ste z krajiny K Vašej lokálnej stránkeVoľba inej krajiny

Eurovision Song Contest ako Green Event

2015.03.19

Eurovision Song Contest sa po prvý raz vo svojej 60-ročnej histórii organizuje ako Green Event - teda zelené/ekologické podujatie.

V máji 2015 bude Viedeň žiť súťažou Eurovision Song Contest (ESC) . Prvýkrát sa Eurovision Song Contest uskutoční v súlade so všeobecne platnými normami životného prostredia a prebehne ako zelené podujatie.

Cieľom je udržať záťaž CO2 spôsobenou súťažou Song Contest 2015 na čo najnižšej úrovni, čo sa dosiahne prostredníctvom šetrného zaobchádzania so zdrojmi. Dodávka prúdu bude zabezpečená v celom rozsahu z verejnej siete, ktorá je šetrná k životnému prostrediu, a lístky na ESC sú platné zároveň ako cestovné lístky na verejnú dopravu vo Viedni. V oblasti cateringu je dôraz kladený na regionálne a biologické potraviny z Rakúska. Ďalším dôležitým kritériom je vyvarovanie sa odpadu. Preto sa nápoje budú nalievať len do vratných pohárov a k dispozícii bude zdarma voda z vodovodu. Taktiež bude ESC podľa motta „Building Bridges“ (staviame mosty) na všetkých úrovniach bezbariérová.

Uskutočnenie Eurovision Song Contest ako zeleného podujatia zanecháva jasné znamenie. Dokumentácia vo forme udržateľnej správy vydaná v nadväznosti na toto podujatie ponúkne zabezpečenie štandardov aj pre budúce ročníky ECS a iné veľké podujatia.

tlač
©©ADVANTAGE AUSTRIA