Advantage Austria Näita sisukorda
Me arvame, et Te olete Selle riigi leheleteine riik

Kohustuslikud heitgaasi märgistused veoautodele Austrias

2015.03.30

Alates 1. jaanuarist 2015 peavad kõik raskeveokid Viinis ja selle ümbruses, samuti teatud piirkondades Steiermarkis olema märgistatud Austria heitgaasi kleebistega. alates 1. juulist 2015 kehtib see ka raskeveokitele, mis liiguvad teatud piirkonnas Ülem-Austrias A1 Läänekiirteel.

Viinis ja selle ümbruses muudeti seniseid raskeveokite (seni ainult EURO klass 0) sõidukeeldu. Sõidukeelud on ettevaatusabinõud õhu puhtana hoidmiseks Immissiooniseaduse - Õhk (IG-L) järgi.

Alates 1. juulist 2014 on kehtestatud sõidukeeld kõigile raskeveokitele, mis vastavad heitgaasi klassifikatsioonile EURO 1 ning alates 1. jaanuarist 2016 ka klassifikatsioonile EURO 2. See puudutab kõiki raskuskategooriaid (N1, N2 ja N3). Ka Staiermarkis kehtib alates 1. jaanuarist 2014 raskeveokitel täismassiga üle 7,5 t (heitgaasi klassifikatsioon EURO 0, 1 ja 2) sõidukeeld. Ühel osal A1 Läänekiirteel Ülem-Austrias kehtib alates 1. juulist 2015 sõidukeeld EURO-klassi 0 ja 1 raskeveokitele, alates 1. jaanuarist 2016 aga ka raskeveokitele EURO-klassist 2. Keeld ei kehti erandina raskeveokitele, millel on kallid erilahendused.

UUS KOHUSTUS: kõik sõidukid peavad olema märgistatud värviliste heitgaaside kleebistega.
Kõik raskeveokid Viinis ja selle ümbruses ning Steiermarkis peavad olema alates 1. jaanuarist 2015 märgistatud Austria heitgaasi kleebistega. Alates 1. juulist 2015 peavad raskeveokid, mis liiguvad Ülem-Austrias Läänekiirtee alal A1 oleme samuti märgistatud heitgaasi kleebisega, mis näitab, et sõiduk on vastavuses EURO-klassiga ja ei ole sõidukeelust mõjutatud.

Erinev kleebise värv vastab ühele EURO klassile.

  • EURO 2: punane
  • EURO 3: kollane
  • EURO 4: roheline
  • EURO 5: helesinine
  • EURO 6: lilla


Kust saab heitgaasi kleebiseid?
Kleebised on saadaval kõigis töökodades Austrias, mis vastavalt seadusele § 57a [pdf, 200.5kb] teevad sõidukitele ülevaatust. Samuti on võimalik kleebiseid saada Austria Sõidukite Liidust ARBÖ www.arboe.at ja Austria Autoklubist ÖAMTC www.oeamtc.at .
Veoautodele üle 3,5 tonni võib saada kleebiseid töökodadest ja selle võib ise esiklaasile kinnitada.

Kui palju kleebised maksavad?
Üks kleebis maksab EUR 2,50 koos käibemaksuga. Sinna lisandub töökoja töökulu (umbes 12 minutit). Kleebis kleebitakse esiklaasile ning see kehtib ka peale sõidukinumbri vahetust.

Millistele sõitudele on heitgaasi kleebised vajalikud?
Kleebised on kohustuslikud sõidukitel Viinis ja selle ümbruses ning järgmistes valdades:

  • Regioon Bruck an der Leitha: Bad Deutsch-Altenburg, Bruck an der Leitha, Enzersdorf an der Fischa, Göttlesbrunn-Arbesthal, Götzendorf an der Leitha, Hainburg an der Donau, Haslau-Maria Ellend, Höflein, Petronell-Carnuntum, Rohrau, Scharndorf, Trautmannsdorf an der Leitha
  • Regioon Gänserndorf: Aderklaa, Andlersdorf, Deutsch-Wagram, Eckartsau, Engelhartstetten, Gänserndorf, Glinzendorf, Groß-Enzersdorf, Großhofen, Haringsee, Lassee, Leopoldsdorf im Marchfelde, Mannsdorf an der Donau, Marchegg, Markgrafneusiedl, Obersiebenbrunn, Orth an der Donau, Parbasdorf, Raasdorf, Strasshof an der Nordbahn, Untersiebenbrunn, Weiden an der March, Weikendorf
  • Regioon Korneuburg: Bisamberg, Hagenbrunn, Korneuburg, Langenzersdorf
  • Regioon Mödling: Achau, Biedermannsdorf, Brunn am Gebirge, Guntramsdorf, Hennersdorf, Laxenburg, Münchendorf, Vösendorf, Wiener Neudorf
  • Regioon Wien Umgebung: Fischamend, Gerasdorf bei Wien, Himberg, Schwechat, Ebergassing, Klein-Neusiedl, Klosterneuburg, Lanzendorf, Leopoldsdorf, Maria-Lanzendorf, Rauchenwarth, Schwadorf, Zwölfaxing


Steiermarki teatud piirkondades on samuti need heitgaasi kleebised kohustuslikud.

Alates 1. juulist 2015 on kleebis kohustuslik ka Ülem-Austrias - A1 alal Läänekiirteel Enns-Steyr ja Knoten Haid:vaata kaarti [pdf, 43.9kb] vahel.

Trüki
©©ADVANTAGE AUSTRIA