Advantage Austria Pokaż nawigację
Przypuszczamy, że jesteś z Przejdź do strony krajowejZmień kraj

Rekorodowa liczba nowych firm w Austrii

2015.04.10

276 przedsiębiorstw zagranicznych otworzyło w roku ubiegłym przedstawicielstwo w Austrii, większość z nich wybrała na lokalizację Wiedeń. 

Austriacka agencja wspierania inwestycji ABA-Invest pomogła w 2014 roku aż 276 przedsiębiorstwom w rozpoczęciu działalności w Austrii. Oznacza to wzrost o 21% w stosunku do 2013 roku i jest to najlepszy wynik w 33-letniej historii firmy. Wartość inwestycji wzrosła o 7% do 371 mln. euro, a liczba nowych miejsc pracy do 2 645 (+79%) .

Najważniejszym inwestorem zagranicznym w Austrii są Niemcy, które otworzyły 88 nowych przedstawicielstw (+4%). Niezwykle dobrze rozwijają się inwestycje włoskie: 43 firmy osiedliły się w 2014 roku w Austrii (+23%). Widoczne jest także rosnące zainteresowanie Austrią firm z Europy Środkowo-Wschodniej oraz Południowo-Wschodniej: 74 firmy z tego rejonu to aż 27% inwestycji zagranicznych zrealizowanych przy wsparciu ABA.

Austria uważana jest za atrakcyjną lokalizację dla przedsiębiorstw ze względu na centralne położenie w Europie, doskonale wykształconych pracowników, stabilność i dobry system prawny. Uwzględnić należy także bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej i wysoką jakość życia.

Prognozy na 2015 rok są obiecujące: ABA opiekuje się obecnie 737 międzynarodowymi przedsiębiorstwami zainteresowanymi lokalizacją w Austrii, jest to o 6% więcej niż w roku ubiegłym.

Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA