Advantage Austria Pokaż nawigację
Przypuszczamy, że jesteś z Przejdź do strony krajowejZmień kraj

EXPO w Mediolanie: Fabryka powietrza w Pawilonie austriackim

2015.04.21

Nabierz powietrza i przenieś się do lasu! Do odpoczynku zapraszają organizatorzy pawilonu austriackiego, w którym zwiedzający będą mogli pooddychać świeźym powietrzem. Hasło prezentacji brzmi „breathe.austria“.

Od 1 maja do 31 października odbywać się będzie w Mediolanie Światowa Wystawa Expo 2015  zorganizowana pod hasłem „Feeding the Planet. Energy for Life“. Ponad 140 państw i organizacji przedstawi swoje koncepcje na temat przyszłości naszej planety.

Jednym z bardziej oryginalnych pomysłów, jakie zostaną zaprezentowane w Mediolanie jest projekt breathe.austria  ukazujący piękno i siłę natury. W pawilonie austriackim stanie las złożony z 60 drzew o wysokości do 12 metrów otoczonych krzewami, mchem i powojem, co stworzy przyjemny mikroklimat i zapewni zwiedzającym świeże powietrze.

Projektanci pawilonu austriackiego chcą pokazać możliwości lasu pracującego jak fabryka powietrza - w ciągu godziny las o powierzchni 560 m2 wytwarza tlen dla 1800 osób. Dodatkowo w pawilonie do produkcji prądu użyte będą ogniwa słoneczne uczulane barwnikiem naśladujące proces fotosyntezy i produkujące energię ze światła.

Silne powiązanie z naturą będzie także odzwierciedlone w ofercie kulinarnej pawilonu - gościom zaoferowane zostaną potrawy przygotowane ze składników pochodzących z lasu.

Zapraszamy Państwa na wirtualna wycieczka po pawilonie austriackim.

Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA