Advantage Austria Näita sisukorda
Me arvame, et Te olete Selle riigi leheleteine riik

Viini Ülikool tähistab oma 650. aastapäeva

2015.04.30

Alma Mater Rudolphina Vindobonensis on saksakeelses ruumis vanim ülikool ja üks vanimaid Euroopas.

Viini Ülikool  loodi 12. märtsil 1365 Herzog Rudolf IV poolt Pariisi Sorbonni ülikooli eeskujul. Ta lõi sellega akadeemilise rajatise, mis järgnevad 650 aastat Euroopa vaimset elu kujundas ning teeb seda ka edaspidi. 

Täna töötab Viini Ülikoolis 9 700 töötajat kokku 19. õppeosakonnas ja keskuses. Ta pakub 180 uuringut umbes 92 000 õpilasele. Viini Ülikool on seega Austria suurim teadustööinstitutsioon, nagu ka suurim õppeasutus. Lisaks on Viini Ülikool oma rahvusvaheliste üliõpilastega asendamatuks sillaks linna ja maailma vahel. 

Eriti imetlusväärselt illustreerib uus Alumni Map  ülikooli elu minevikust tulevikku. Sellega loodi Viini Ülikooli lõpetajate ülemaailmne virtuaalne kohtumispaik. Siin ehitatakse üles elav vilistlaste kogukond, kus ei räägita niivõrd personaalsetest eelistest, vaid aidatakse kaasa ülikooli tuleviku kujunadmisel - kas mentori, vanemeksperdi või ideede loojana. 

Alumni-kogukonda kuuluvad hetkel ligi 200 000 elavat Viini Ülikooli lõpetajat. Olgu see ettevõtetes, kultuurivaldkonnas, meedias, spordis, teaduses või poliitikas: Viini Ülikooli vilistlasi leidub igal pool. 

Trüki
©©ADVANTAGE AUSTRIA