Advantage Austria نمایش فهرست

دانشگاه وین در 650 سال تاسیس خود

2015.05.10

دانشگاه Alma Mater Rudolphina Vindobonensis یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا در محدوده کشورهای آلمانی زبان است.

دانشگاه وین  

Universität Wien

در تاریخ 12 مارس 1365 به فرمان دوک رودلف چهارم با الگوبرداری از دانشگاه سوربن پاریس تاسیس شد.  بدین طریق وی موفق به تاسیس نهاد آکادمیکی شد که  تا 650 سال پس از آن، حیات عقلانی اروپا را شکل داده و همچنان در این راه گام بر می دارد. 

امروز بیش از 9700 نفر پرسنل در 19 دانشکده و مرکز آموزشی در دانشگاه وین مشغول به کار هستند.  این افراد 180 رشته مختلف را به 92000 دانشجو ارائه می دهند. بدین ترتیب دانشگاه وین تبدیل به یکی از بزرگ ترین موسسه های تحقیقاتی و آموزشی اتریش شده است.  علاوه بر آن دانشگاه وین، بدلیل جذب دانشجو از سرتاسر جهان، پل ارتباطی غیر قابل انکار این شهر به سایر نقاط دنیا است. 

بویژه گام چشمگیر از گذشته تا آینده توسط نقشه جدید فارغ التحصیلان به تصویر کشیده شده است. 

 Alumni Map

با این نقشه، محل ملاقاتی برای فارغ التحصیلان این دانشگاه در سرتاسر جهان فراهم آمده است. در اینجا جامعه ای پرجنب و جوش از فارغ التحصیلان پایه گذاری شده که تمرکز خود را نه بر منافع شخصی بلکه در جهت شکل دادن به این دانشگاه در آینده، بعنوان یک مربی، کارشناس و نوید دهنده ایده های جدید، معطوف نموده است.

در حال حاضر جامعه فارغ التحصیلان این دانشگاه بیش از 200000 فارغ التحصیل در قید حیات، در عضویت خود دارد. تفاوتی نمی کند در کدام عرصه اجتماعی فعالیت می کنید، در شرکت ها، خش های فرهنگی، رسانه ها، ورزش، رشته های علمی یا سیاسی: فارغ التحصیلان دانشگاه وین در همه جای این دنیا قابل جستجو هستند. 

چاپ
©©ADVANTAGE AUSTRIA