Advantage Austria Pokaż nawigację
Przypuszczamy, że jesteś z Przejdź do strony krajowejZmień kraj

Universytet Wiedeński świętuje 650 rocznicę założenia

2015.04.30

Alma Mater Rudolphina Vindobonensis jest najstarszym uniwersytetem w niemiecokjęczynym obszarze językowym i jednym z najstarszych w Europie. 

Uniwersytet Wiedeński  został założony 12 marca 1365 przez księcia Rudolfa IV na wzór paryskiej Sorbony. W ten sposób do życia powołany został ośrodek naukowy, który przez kolejnych 650 lat kształtował życie intelektualne Europy i nadal silnie na nie oddziałuje. 

Dzisiaj Uniwersytet Wiedeński zatrudnia 9 700 tys. pracowników na 19 wydziałach oraz w centrach naukowych. Uczelnia oferuje 180 kierunków studiów dla 92 tys. studentów. Uniwersytet Wiedeński jest tym samym największą instytucją naukową i edukacyjną w Austrii. Dzięki licznym studentom z zagranicy uczelnia stanowi most łaczący miasto z innymi miejscami na świecie.

Ważną inicjatywą Uniwersytetu Wiedeńskiego było utworzenie portalu Alumni Map , wirtualnego miejsca spotkań byłych studentów uczelni z całego świata. Aktywna działalność absolwentów, to nie tylko ożywione kontakty osobiste, ale także wsparcie uniwersytetu wiedzą i doświadczeniem.

Stowarzyszenie absolwentów zrzesza ok. 200 tys. osób. Pracują one w przedsiębiorstwach różnych branż, mediach, kulturze, sporcie, nauce i polityce: absolwentów Uniwersytetu Wiedeńskiego można spotkać praktycznie wszędzie.

Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA