Advantage Austria Pokaż nawigację
Przypuszczamy, że jesteś z Przejdź do strony krajowejZmień kraj

Innowacyjne budownictwo z Austrii

2015.09.08

Austriackie przedsiębiorstwa posiadają długą tradycję i cieszą się znakomitą opinią w zakresie opracowywania oraz realizacji innowacyjnych i zrównoważonych projektów budowlanych.

W ostatnich 20 latach budownictwo przeszło duże zmiany. Dzisiaj uznanie wykonawców i zleceniodawców zyskują innowacyjne rozwiązania, jak domy pasywne, domy zeroenergetyczne i plusenergetyczne. Budownictwo przechodzi transformację - od energii i techniki po człowieka i środowisko. Zainteresowaniem cieszy się budownictwo ekologiczne uwzględniające wszystkie aspekty budownictwa energooszczędnego.Ideą przewodnią tych zmian jest zrozumienie, że ekonomia, ekologia i społeczeństwo stanowią wzajemnie przenikające się systemy.

Zastosowanie nowych technologii w budownictwie pozwala na znaczne oszczędności i w tym obszarze firmy austriackie mają bardzo dużo do zaoferowania. Zrównoważone budownictwo jest jednak zróżnicowane i wymaga obok specjalistycznego planowania, wyboru właściwych materiałów i fachowego wykonania, także prawidłowego użytkowania zastosowanych rozwiązań. Przedsiębiorstwa austriackie zajmują w tym obszarze wiodącą pozycję i posiadają długoletnią tradycję i doskonałą renomę.

W rezultacie powstają innowacyjne i zrównoważone projekty architektoniczne, których 50 zaprezentowane zostało w załączonej broszurze:

50 innowacyjnych budynków w Austrii 2015 [pdf, 7,868.0kb]

Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA