Advantage Austria Pokaż nawigację
Przypuszczamy, że jesteś z Przejdź do strony krajowejZmień kraj

ADVANTAGE AUSTRIA obchodzi urodziny

2016.04.21

Międzynarodowa sieć biur ADVANTAGE AUSTRIA działa już od 70 lat. W kwietniu 1946 roku otworzono pierwsze biuro w Paryżu. Obecnie na całym świecie działa ich już ponad 110. 

Pod II wojnie światowej dla wielu polityków stało się jasne, że internacjonalizacja gospodarki austriackiej jest bardzo ważna. Wzrost eksportu oznaczał ożywienie koniunktury gospodaczej i nowe miejsca pracy.

1 kwietnia 1946 otworzone zotało pierwsze biuro zagraniczne Austriackiej Izby Gospodarczej w Paryżu i tym samym swoją działalność rozpoczeła ADVANTAGE AUSTRIA, biura oferujące firmom austriackim i ich partnerom obszerne wsparcie na rynkach międzynarodowych. 

Kamieniami milowymi w rozwoju ADVANTAGE AUSTRIA było między innymi założenie biura w USA (1954 rok w Chicago) i rozbudowa sieci biur na pozostałych kontynentach. Ważną role pełnią biura ADVANTAGE AUSTRIA w Europie Środkowej i Wschodniej. Współpraca z tym regionem ożywiła się po roku 1990. Obecnie na całym świecie działa ponad 110 biur.

Biura ADVANTAGE AUSTRIA docenione zostały za swoją pracę i otrzymały wyróżnienie dla "Najlepszej organizacji zajmującej się internacjonalizacją gospodarki na świecie" przyznanej przez Międzynarodowe Centrum Handlu (International Trade Center), organizacji wspierającej działania UNCTAD i WTO. 

Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA