Postavke kolačića

Ovdje možete vidjeti i promijeniti postavke kolačića različitih alata koji se koriste na stranici www.advantageaustria.org i njenim subdomenama.


Spasi postavke
Advantage Austria Pokaži navigaciju

Alternative Economic and Monetary Systems Ljetni univerzitet na temu „ekonomija budućnosti“

20. Januar 2014

Bečki ljetni univerzitet „Alternative Economic and Monetary Systems“ predstavlja aktualne opcije za budući razvoj našeg društva i nudi interdisciplinarno stručno znanje iz ekonomije, prirodnih nauka i filozofije. Rok za prijavu je 27. april 2014.

“The significant problems we face cannot be solved at the same level of thinking we were at when we created them.” Ovaj citat Alberta Einsteina je moto univerzitetskog studijskog predmetaAlternative Economic and Monetary Systems. The economy of the future (AEMS Vienna 2014) . Predmet nije namijenjen samo studentima, nego svakome ko razmišlja o dugoročnom razvoju našeg društva.
 
Program povezuje stručna znanja iz ekonomskih, prirodnih, socijalnih i humanističkih nauka s najnovijim dostignućima u empirijskim pokusima. Alternative sežu od reorganizacije ekonomskog i sirovinskog ciklusa pa sve do individualno-etičkih pristupa. 

AEMS Vienna 2014 organiziraju OeAD-WVGmbH i Udruga za unapređenje ekonomije za opću dobrobit / Verein zur Förderung der Gemeinwohl-Ökonomie u suradnji sa Univerzitetom za kulturu tla Beč , Bečkim univerzitetom , Tehničkim univerzitetom Beč i FH Burgenland .

Detaljne informacije o ovom programu, mogućnostima sudjelovanja te stipendijskom programu nudi Vam web-stranica ljetnog univerziteta: http://www.inex.org/study-abroad/aems-vienna

štampaj
©©ADVANTAGE AUSTRIA