Postavke kolačića

Ovdje možete vidjeti i promijeniti postavke kolačića različitih alata koji se koriste na stranici www.advantageaustria.org i njenim subdomenama.


Spasi postavke
Advantage Austria Pokaži navigaciju

Alternative Economic and Monetary Systems – Summer School na temu „EKONOMIJA budućnosti“: 26. JULI - 11. AVGUST 2017. u Beču, Austrija

20. Februar 2017

Bečka ljetna škola „Alternative Economic and Monetary Systems - AEMS“ predstavlja aktualne vizije za budući razvoj našeg društva i nudi interdisciplinarno stručno znanje iz ekonomije, prirodnih nauka i filozofije. Krajnji rok za prijavu je 25. april 2017.

“The significant problems we face cannot be solved at the same level of thinking we were at when we created them.” Ovaj citat Alberta Einsteina je smisleni moto ljetne škole Alternative Economic and Monetary Systems. The economy of the future. (AEMS Vienna 2017). Predavanja nisu samo namijenjena studentima, nego svima koji razmišljaju o dugoročnom razvoju našeg društva.

Program spaja naučno stručno znanje iz ekonomskih, prirodnih, socijalnih i humanističkih nauka s iskustvima iz najnovijih eksperimenata u prirodnim uvjetima. Predstavljene alternative sežu od reorganizacije privrednih i resursnih ciklusa pa sve do individualno-etičkih pristupa. 

AEMS Vienna 2017 organiziraju OeAD-WohnraumverwaltungsGmbH (austrijska agencija za međunarodnu mobilnost i suradnju na području obrazovanja i istraživanja) i Initative zur Förderung der Gemeinwohl-Ökonomie (Inicijativa za unapređenje ekonomije za opću dobrobit) u suradnji sa univerzitetom Universität für Bodenkultur Wien . Projekt je osvojio nagradu "Obrazovanje za održivi razvoj - Best of Austria" u kategoriji Politička potpora za godinu 2016. od Saveznog ministarstva za poljoprivredu, šumarstvo, okoliš i gospdarenje vodom, nagradu za zaštitu okoliša od grada Beča 2015. godine te je bio nominiran za TRIGOS 2015 (kategorija: Najbolje partnerstvo).

Detaljne informacije o predavanjima, sudjelovanju te studijskom program pronaći ćete na web-stranici ljetne školeSommer School .

štampaj
©©ADVANTAGE AUSTRIA