Postavke kolačića

Ovdje možete vidjeti i promijeniti postavke kolačića različitih alata koji se koriste na stranici www.advantageaustria.org i njenim subdomenama.


Spasi postavke
Advantage Austria Pokaži navigaciju

Alternative Economic and Monetary Systems – Summer University na temu „Ekonomija budućnosti“: 24. Juli - 9. Avgust 2019 u Beču, Austrija

7. Februar 2019

Bečki Summer University „Alternative Economic and Monetary Systems - AEMS“ prezentuhe aktuelne vizije za budući razvoj našeg društva i nudi interdisciplinarno stručno znanje iz ekonomije, prirodnih nauka i filozofije. Krajnji rok za prijavu je 30. juni 2019.

“The significant problems we face cannot be solved at the same level of thinking we were at when we created them.” Ovaj citat Alberta Einsteina je smisaono moto  Summer School Alternative Economic and Monetary Systems. The economy of the future. (AEMS Vienna 2019). Ovaj nastavni događaj nije namijenjen samo studentima, nego i svima onima, koji promišljaju o dugročnom razvoju našeg društva. .

Program povezuje naučna stručna znanja iz ekonomskih, prirodnih, socioloških i duhovnih nauka sa stvarnom praksom. Predložene alternative sežu od reorganizacije privrednih kretanja i kretanja sirovina pa do individualnih etičkih pristupa. 

AEMS Vienna 2019 se organizuje od strane OeAD-WohnraumverwaltungsGmbH i Universität für Bodenkultur Wien u suradnji sa Initative zur Förderung der Gemeinwohl-Ökonomie . Pored toga mnogobrojne nacionalne i internacionalne organizacije podržavaju ovaj projekt, kao npr. Club of Rome, IIASA, Univerzitet Tokio, Univerzitet Valencia,  Institut za Podunavlje i srednju Evropu i mnoge druge.

Detaljne invormacije za ovaj nastavni događaj, o učešću, kao i programu stipendirana nudi Website der Sommer School .

štampaj
©©ADVANTAGE AUSTRIA