تنظیمات کوکی

در اینجا شما می‎توانید تنظیمات کوکی برای ابزارهای مختلف مورد استفاده در www.advantageaustria.org و زیر دامنه‎های مرتبط را مشاهده و تغییر دهید.


ذخیره تنظیمات
Advantage Austria نمایش فهرست

مهاجرت از کشورهای غیر اتحادیه اروپا

از ۱ جولای ۲۰۱۱، مهاجرت کارگران ماهر از سراسر دنیا که علاقه مند به نقل مکان به اتریش هستند، توسط سیستم Rot-Weiß-Rot – Karte (کارت قرمز-سفید-قرمز) امکان پذیر گردید. این سیستم مهاجرتی معیار مدار (سیستم امتیازات) امکان مهاجرت همیشگی به اتریش را برای کارگران واجد شرایط کشورهای سوم (سیستم دیگری برای شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس اعمال می گردد) و اعضای خانواده آنها فراهم می سازد. این کارت برای گروه های زیر در نظر گرفته شده است:

محتوا

Rot-Weiß-Rot – Karte (کارت قرمز-سفید-قرمز) به طور کلی

با سیستم Rot-Weiß-Rot – Karte (کارت قرمز-سفید-قرمز) بازدیدکنندگان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا می توانند مشخص کنند به چه معیاری برای مهاجرت نیاز دارند. سیستم امتیازات براساس معیارهای زیر است:

 • صلاحیت ها
 • تجربه شغلی
 • مهارت های زبانی
 • سن
 • تحصیل در اتریش (برای افراد بسیار واجد شرایط

کارت Rot-Weiß-Rot – Karte (کارت قرمز-سفید-قرمز) برای۲۴ ماه صادر می شود و استخدام توسط کارفرمایی که این درخواست برای آن صادر شده است مجاز است. سپس می توان درخواست "کارت قرمز-سفید-قرمز پلاس" نمود، کارتی که برای دارنده خود امکان دسترسی نامحدود به بازار کار را فراهم می آورد.

کسانی که با این کارت به اتریش مهاجرت می کنند، قبل از ورود به مدرک مهارت های زبان آلمانی احتیاج ندارند (شرط "زبان آلمانی قبل از مهاجرت" برای آنها لازم نیست). اما، برای دانش آلمانی به انگلیسی می توان امتیازاتی جمع آوری کرد. کارگرانی که با استفاده از Rot-Weiß-Rot – Karte (کارت قرمز-سفید-قرمز) مهاجرت می کنند به شرط سهمیه احتیاج ندارند و یک Rot-Weiß-Rot – Karte plus (کارت قرمز-سفید-قرمز پلاس) برای دسترسی آزاد فوری به بازار کار دریافت می کنند. برای "اعضای خانواده "اعضای خانواده "زبان آلمانی قبل از مهاجرت" باید در نظر گرفته شود.

مقررات مهاجرت برای کارگران واجد شرایط در سطح اتحادیه اروپا نیز ایجاد شده است که در هر کشور اتحادیه اروپا اجرا می گردد. این مورد در اتریش با روش کارت آبی اتحادیه اروپا معرفی شده است.

کارگران بسیار واجد شرایط

شرایط زیر برای مهاجران بسیار واجد شرایط اعمال می گردد:

 • آنها قبل از مهاجرت نیازی به ارائه مدرک پیشنهاد کار ندارند
 • وقتی حداقل نمره امتیازات (حداقل ۷۰ از ۱۰۰ امتیاز) را بدست آوردند، یک روادید ۶ ماهه به منظور پیدا کردن کار (روادید جوینده کار) در اتریش دریافت خواهند کرد.
 • اگر در این ۶ ماه شغلی پیدا کردند که با صلاحیت های آنها مطابقت داشت، بدون تست بیشتر بازار کار یک Rot-Weiß-Rot – Karte برای آنها صادر خواهد شد.

علاوه بر معیار عمومی تجربه حرفه ای، مهارت های زبانی و سن، سیستم امتیازات برای کارگران بسیار واجد شرایط، صلاحیت ها و مهارت های بسیار مورد نیاز در بازار کار اتریش را در نظر می گیرد.

سیستم امتیازدهی برای کارگران بسیار ماهر [pdf, 91.3kb]

از سال 2019 ممکن است بواسطه مقررات مربوط به مشاغل معینی که نیاز به نیروی انسانی دارند، حداقل تعداد امتیاز به 65 کاهش یابد.

در سال 2019، مشاغل زیر بعنوان مشاغل دارای کمبود نیروی حرفه ای تلقی شده اند:
 
• فارغ التحصیلان مهندسی برق
• فارغ التحصیلان مهندسین مکانیک
• فارغ التحصیلان مهندسین داده پردازی
• فارغ التحصیلان مهندسی جریان ضعیف و ارتباطات مخابراتی 
• مهندسین فارغ التحصیل (تخصص های ویژه)
• فارغ التحصیلان مدیریت کسب و کار
• متولیان اقتصادی
• پزشکان

برای "روادید جوینده کار" می توان در کنسول یا سفارت مربوطه اتریش درخواست داد.

اگر ورود بدون روادید امکان پذیر باشد، می توان به طور مستقیم در اتریش برای Rot-Weiß-Rot – Karte درخواست داد.

اطلاعات بیشتری درخصوص مراحل درخواست مراحل درخواست را مشاهده کرده و با کمک ماشین حساب امتیازات آنلاین محاسبه گر آنلاین امتیازات را تخمین زده و یک بررسی اولیه انجام دهید و ببینید آیا معیار را کسب کرده اید یا خیر.

کارگران ماهر در مشاغل کم و نادر

برخی مشاغل در اتریش بسیار مورد نیاز می باشد و در این زمینه ها کمبود کارگر ماهر وجود دارد. در این زمینه ها در اتریش فرصت خوبی جهت کار برای کارگران ماهر از سراسر جهان وجود دارد. کارت قرمز-سفیر-قرمز امکان مهاجرت به اتریش و دستیابی به کار مرتبط با صلاحیت های آنها را بسیار آسان تر می کند.

هر سال فهرستی از اینگونه مشاغل مشاغل کم و نادر براساس نیازهای بازار کار، تهیه و منتشر می شود.از سال 2019، می توان مشاغل دارای کمبود نیرو را نیز برای هر ایالت فدرال بطور فردی در تنظیم ضوابط نیروی کار ماهر مشخص نمود.

کارگران از کشورهای اتحادیه اروپا می توانند تحت شرایط زیر برای Rot-Weiß-Rot – Karte درخواست دهند.

برای Rot-Weiß-Rot – Karte می توان به کنسولگری یا سفارت مربوطه اتریش در خارج کنسولگری یا سفارت مربوطه اتریش مراجعه نموده یا به طور مستقیم در اتریش درخواست داد، بخصوص اگر ورود بدون روادید ممکن باشد.

اطلاعات بیشتری درخصوص مراحل درخواست مراحل درخواست را مشاهده کرده و با کمک ماشین حساب امتیازات آنلاینمحاسبه گر آنلاین امتیازات یک بررسی اولیه انجام دهید و ببینید آیا معیار را کسب کرده اید یا خیر.

سایر کارگران مشاغل کلیدی

افراد از کشورهای غیر اتحادیه اروپا همچنین می توانند در بازار کار مستعد اتریش در چهارچوب ردیابی مهاجرت "سایر کارگران مشاغل کلیدی" برای خود کاری تأسیس کنند. در شرایط زیر مهاجرت از طریق Rot-Weiß-Rot – Karte برای کارگران بین المللی مشاغل کلیدی امکان پذیر است:

 • کسانی که بتوانند مدرکی مبنی بر یک پیشنهاد کار با حداقل دستمزد مورد نیاز ارائه دهند. در این مورد، فوق العاده های مقتضی، نرخ های ثابت (برای مثال، نرخ ثابت اضافه کاری) و مزایای عینی می تواند جزء پرداخت ناخالص باشد. حداقل دستمزد 2019:
  • برای افراد زیر30 سال، هر ماه 2.610یورو قبل از مالیات
  •  برای افراد بالای 30 سال، هر ماه 3.132 یورو قبل از مالیات.
 • کسانی که حداقل امتیاز لازم (حداقل ۵۵ از ۹۰ امتیاز) سیستم امتیازات برای سایر کارگران مشاغل کلیدی [pdf, 42.8kb]
 • سیستم امتیازات برای سایر کارگران مشاغل کلیدی را کسب نموده اند
 • خدمات بازار کار خدمات بازار کار به عنوان بخشی از تست بازار کار (مراحل جایگزینی کارگر) تعیین می کند که در بازار کار اتریش هیچ کارگر مناسبی برای شغل مورد نظر وجود ندارد.

برای Rot-Weiß-Rot – Karte می توان به کنسولگری یا سفارت مربوطه اتریش در خارج کنسولگری یا سفارت مربوطه اتریش مراجعه نموده
یا به طور مستقیم در اتریش درخواست داد، بخصوص اگر ورود بدون روادید ممکن باشد.

اطلاعات بیشتری درخصوص مراحل درخواست مراحل درخواست را مشاهده کرده و با کمک ماشین حساب امتیازات آنلاینمحاسبه گر آنلاین امتیازات یک بررسی اولیه انجام دهید و ببینید آیا معیار را کسب کرده اید.

کارگران مشاغل آزاد کلیدی /  موسسان استارت‌آپ

کارگران مشاغل آزاد کلیدی

اقتصاد اتریش براساس کارفرمائی قوی با نسبت صادرات بالا و قدرت نوآوری توصیف می شود. موقعیت آن در قلب اروپا از اتریش یک نقطه محوری بین کشورهای صنعتی اروپای غربی و بازارهای در حال ظهور اروپای مرکزی و شرقی ساخته است. کارفرمایان اقتصادی درحال شکوفایی از سراسر جهان می توانند از مزایای این شرایط رقابتی و طبیعت بین المللی موقعیت اتریش بهره ببرند.

مهاجرت و تأسیس شرکت در اتریش برای کارگران مشاغل کلیدی مستقل از کشورهای غیر اتحادیه اروپا، از طریق Rot-Weiß-Rot – Karte امکان پذیر می باشد.

در زمانی که این اشتغال دارای منافع قابل توجهی برای یک منطقه خاص یا اقتصاد گسترده تر باشد، ممکن است پست های کلیدی توسط شهروندان خویش فرما از کشورهای غیر اتحادیه اروپا اشغال شوند، بطور خاص، هنگامی که این اشتغال موجب:

• ایجاد زمینه سرمایه گذاری در اتریش به ارزش حداقل 100.000 یورو شده یا
• کمک به ایجاد شغل های جدید یا تضمین وضعیت موجود شود.

رضایت بخش بودن شرایط می بایست در یک طرح کسب و کار به وضوح نمایش داده شده و از طریق ارزیابی مثبت و کتبی ارائه شده توسط سرویس اشتغال عمومی اتریش (AMS) مورد تائید قرار گیرد. 

برای Rot-Weiß-Rot – Karte می توان به کنسولگری یا سفارت مربوطه اتریش در خارج از کشور کنسولگری یا سفارت مربوطه اتریش مراجعه نمودیا به طور مستقیم در اتریش درخواست داد، بخصوص اگر ورود بدون روادید ممکن باشد.

جزئیات مربوط به کارت قرمز-سفید-قرمز برای کارگران مشاغل آزاد کلیدی را می توانید در اینجاکارت قرمز-سفید-قرمز برای کارگران مشاغل آزاد کلیدی مشاهده کنید.

موسسان استارت‌آپ

از اکتبر سال 2017 موسسان استارت‌ آپ به عنوان مهاجران واجد شرایط در سیستم کارت قرمز-سفید-قرمز گنجانده شده و سیستم امتیاز [pdf, 47.6kb] ی جداگانه ئی برای ایشان ایجاد شده است.

کارآفرینان جوان با هدف راه اندازی کسب و کار، در صورت دارا بودن شرایط ذیل، قادر به دریافت کارت قرمز-سفید-قرمز خواهند بود: 

 • دستیابی به حداقل تعداد امتیاز (50 از 85 امتیاز)
 • توسعه محصولات نوین، خدمات، فرآیندها یا فناوری ها و معرفی آنها به بازار
 • ارائه یک طرح کسب و کار منسجم جهت تاسیس و بهره برداری
 • انجام نقش فعال در مدیریت کسب و کار توسط شخص متقاضی
 • اثبات سرمایه به مبلغ 50.000 یورو (حداقل نیمی از این مبلغ می بایست سرمایه شخصی باشد)

 

در صورت دارا بودن شرایط ذیل، موسسان استارت‌ آپ قادر به دریافت کارت قرمز-سفید-قرمز پلاس خواهند بود:

 • استخدام حداقل دو کارمند بصورت تمام وقت
 • تلاش شخصی و واقعی در جهت تاثیر قابل توجه برمدیریت کسب و کار
 • کسب گردش مالی سالیانه حداقل به مبلغ 200.000 یورو یا تضمین تامین مالی حداقل به مبلغ 100.000 یورو
 • ارائه واقعی یا توسعه یک محصول یا خدمات نوآورانه.

تائید پیش نیازها با ارزیابی کتبی سرویس بازار کار (AMS) مورد بررسی قرار می گیرد. با تغییر به سطح بالاتر کارت قرمز-سفید-قرمز پلاس ، دسترسی نامحدود به بازار کار برای موسسان استارت ‌آپ فراهم می آید. چنانچه امکان ارائه پیش شرط‌ های کارت قرمز-سفید-قرمز پلاس وجود نداشته باشد، موسسان استارت‌ آپ می توانند پس از گذشت دو سال، اجازه اقامت محدود دریافت کنند.

کارت قرمز-سفید-قرمز را می توان در سفارت اتریش یا کنسولگری در خارج از کشور یا به طور مستقیم در اتریش درخواست نمود، بویژه در صورتی که امکان ورود بدون روادید وجود داشته باشد.

فارغ التحصیلان خارجی

جوانان از سراسر جهان برای بهره بردن از مزایای دوره های ارائه شده توسط دانشگاه ها و دانشکده ها به اتریش می آیند. در طی تحصیل مهارت رشته تحصیلی مورد نظر را بدست می آورند و با زبان، فرهنگ و محیط کار آشنا می شوند. با دانش و مهارت های بدست آورده پتانسیل فراوانی برای اقتصاد اتریش خواهند داشت.

برای فارغ التحصیلان کشورهای غیر اتحادیه اروپا شرایط بسیار بهتری برای کسب Rot-Weiß-Rot – Karte و کار در اینجا اعمال می گردد.

 •  چنانچه دانشجویان حداقل دومین بخش از تحصیل خود در برنامه های دیپلم را به اتمام رسانده یا موفق به دریافت درجه کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا از یکی از دانشگاه های دولتی، دانشگاه های علوم کاربردی یا دانشگاه های معتبر خصوصی اتریش شده باشند، مجاز به اقامت در اتریش به مدت 12 ماه هستند تا در این فاصله شغلی برای خود بیابند.
 • درصورت موجود بودن پیشنهاد شغلی 7طابق با سطح تحصیلات آنها، می توانند برای Rot-Weiß-Rot – Karte درخواست بدهند که می توانند حداقل دستمزد لازم را بدست آورند. حداقل دستمزد 2019: هر ماه 2.349 یورو قبل از مالیات
 • آنها لازم نیست از طریق سیستم امتیازات اقدام کنند، مراحل جایگزینی کارگر نیز توسط خدمات بازار کار خدمات بازار کار حذف می شود .


در طی  ۱۲ ماه اقامت می توان به طور مستقیم در اتریش برای Rot-Weiß-Rot – Karte درخواست داد. اطلاعات بیشتر را می توانید از طریق پرتال مهاجرت پرتال مهاجرت پیدا کنید.

فرصت های استخدام هنگام تحصیل:

امکان دارد دانش آموزان کشورهای غیر اتحادیه اروپا پیش از این در طی دوران تحصیل خود به کسب تجربیات عملی پرداخته و تا 20 ساعت در هفته کار کنند. 

هیچ یک از مراحل جایگزین کارگر برای صدور اجازه کار اجرا نمی شود (درخواست توسط کارفرما انجام می شود) بنابراین مانع بزرگ برای درخواست هنگام صدور اجازه کار برداشته می شود.

اعضای خانواده

Rot-Weiß-Rot – Karte این امکان را در اختیار کارگران بین المللی و خانواده آنها قرار می دهد که زندگی خود را باهم در اتریش اتریش بسازند.

اعضای خانواده اعضای خانواده یا دارندگان Rot-Weiß-Rot – Karte یا "کارت آبی اتحادیه اروپا" „کارت آبی اتحادیه اروپا" می توانند برای Rot-Weiß-Rot – Karte plus درخواست بدهند. این کار امکان مهاجرت به اتریش را برای آنها نیز فراهم می سازد:

 • مهاجرت اعضای خانواده محدودیتی ندارد (بدون سهمیه)
 • آنها فوراً به طور آزاد به بازار کار دسترسی دارند.
 • اما باید قبل از ورود، دانش زبان آلمانی را در سطح A1 سطح زبان براساس چارچوب مشترک در اروپا ("زبان آلمانی قبل از مهاجرت") چهارچوب مشترک اروپا برای زبان داشته باشند.


برای Rot-Weiß-Rot – Karte می توان به کنسولگری یا سفارت مربوطه اتریش در خارج از کشور کنسولگری یا سفارت مربوطه اتریش مراجعه نمود
یا به طور مستقیم در اتریش درخواست داد، بخصوص اگر ورود بدون روادید ممکن باشد.

کسب اطلاعات بیشتر درباره مراحل درخواست مراحل درخواست .

چاپ
©©ADVANTAGE AUSTRIA