Nastavenia súborov cookies

Tu môžete nahliadnuť do nastavení alebo zmeniť nastavenia súborov cookies pre rôzne nástroje, ktoré sa používajú na www.advantageaustria.org a príslušných subdoménach.


Uložiť nastavenia
Advantage Austria Zobraziť navigačný panel
Myslíme si, že ste z krajiny K Vašej lokálnej stránkeVoľba inej krajiny

Lákavá cieľová destinácia: Rakúsko

Rakúsko je významnou ekonomickou lokalitou v srdci Európy a lákavou cieľovou destináciou pre spoločnosti a odborníkov z celého sveta.

Rakúsko patrí k najbohatším a najrozvinutejším národným hospodárstvam . Nielen v európskom (v porovnaní s krajinami EÚ), ale aj celosvetovom meradle. Viac než 300 medzinárodných spoločností má svoje európske hlavné sídla alebo výrobné strediská práve v Rakúsku.

Svojím ekonomickým rastom, dobre navrhnutým systémom zdravotníctva , medzinárodne uznávaným školstvom, stabilitou a bezpečnosťou ponúka Rakúsko svojim obyvateľom mimoriadne vysokú životnú úroveň .Hlavné mesto Rakúska, Viedeň, bolo v rebríčku kvality života zostavenom agentúrou Mercer Mercer-Quality of Life-Index niekoľkokrát zaradené medzi mestá s celosvetovo najvyššou životnou úrovňou.

Rakúsko ponúka popri stabilnom ekonomickom prostredí aj ďalšie vynikajúce životné podmienky. Vďaka jeho
geografickej polohe sem patrí príjemné mierne podnebie , ako aj pestrá ponuka voľnočasových aktivít . Či už sa zaujímate o umenie a kultúru , šport alebo kulinárske pôžitky , – v Rakúsku sa nájde pre každého niečo.

Rakúsko sa ako moderná priemyselná krajina vyznačuje dynamickým a vysoko diferencovaným zahraničným obchodom . Rakúske spoločnosti sú súčasťou medzinárodných sietí a majú so svojimi výrobkami a službami úspech po celom svete.

Navyše, Rakúsko je špičkovým miestom inovácií: skvelý výskum a vývoj zvyšuje konkurencieschopnosť rakúskej ekonomiky v národnom a medzinárodnom konkurenčnom prostredí.

Rakúsko ponúka nielen výbornú životnú úroveň, ale aj mnoho zaujímavých pracovných príležitostí pre talentovaných ľudí z celého sveta. Silná vývozná ekonomika, mnohé medzinárodné firmy či organizácie, viac ako 400 svetových trhových lídrov a inovatívne prostredie pre výskum tvoria atraktívne kariérne perspektívy.

Dozveďte sa viac o tom, čo všetko Rakúsko ponúka a aké možnosti prisťahovania sa sú k dispozícii:

tlač
©©ADVANTAGE AUSTRIA