Nastavení cookies

Zde můžete vidět a upravovat nastavení souborů cookies různých nástrojů používaných na www.advantageaustria.org a souvisejících subdoménách.


Uložit nastavení
Advantage Austria Zobrazit navigační panel
Předpokládáme, že jste z Přesměrovat na tuto stránkuZměna země

Tyrolský solární systém ve výšce 111 metrů

Rakouská solární technologie od TiSUNU energeticky  zefektivňuje nejvyšší českou budovu

Moderní AZ-Tower stimuluje rozkvět Brna, českého města s 400.000 obyvateli. Nejvyšší budova České republiky oslňuje nejen svým specifickým tvarem, ale i koloritem. Na jejím vrcholu je umístěno rakouské technické zařízení produkující regenerativní energii. Solární systém firmy TiSUN vyhřívá solární energií bazén výškového domu, jehož umístění přesahuje výšku 100 m.

AZ-Tower tak představuje jedinečný projekt, v rámci jeho 30 pater je možné kromě obchodů či kancelářských prostor najít i luxusní apartmány. Budova tohoto architektonicky ojedinělého projektu vedle fasádní struktury vyniká i svou barvou. Tento gigant tyčící se až  oblak se vyznačuje spojením terracotového odstínu a bílé barvy, v této podobě „vychází vstříc“ slunci. Slunce jakožto zdroj energie hrálo v energeticky eficientním stavebním projektu stěžejní úlohu. Jedna kolektorová plocha od TiSUNU vyhřívá ekologicky získanou sluneční energií bazén luxusních apartmánů, které se nacházejí v horních šesti patrech výškového domu. Solární termické zařízení projekované firmou TiSUN nainstalovala česká firma Apex Euro s.r.o. 

Rakouský specialista na solární zařízení TiSUN má v České republice zkušenosti nejen s projekcí, ale i přeměnou solárních projektů určených pro výškové domy v České republice. Kolektorová plocha o rozloze 176 m² zásobuje teplou a užitkovou vodou pečovatelský dům v Ostrava-Marianske. Momentálně je tato fasáda největší fasádní kolektorovou plochu v České republice.

TiSUN® vyvíjí, vyrábí a distribuuje již po dobu 25 let komplexní systémy určené pro využívání termické solární energie. V roce 2016 činil exportní podíl TiSUNU® 78% celkového obratu.
Tisk
©©ADVANTAGE AUSTRIA