Ustawienia plików cookie

Tutaj mogą Państwo podejrzeć i zmienić ustawienia plików cookie różnych narzędzi, które używane są na www.advantageaustria.com i jej poddomenach.


Zapisz ustawienia
Advantage Austria Pokaż nawigację

Innowacje zdrowotne z historią w tle

W austriackim kraju związkowym Tyrol w 1951 roku zapisana została historia sukcesu medycyny i nastąpił przełom w farmakologii. Dzisiaj firma Biochemie GmbH znana jest na całym świecie pod nazwą Sandoz.

W spokojnej wiosce Kundl w firmie działającej wcześniej pod nazwą Biochemie GmbH naukowcy odkryli i wyprodukowali pierwszą kwasoodporną penicylinę, co odbiło się echem na całym świecie. Od tamtego czasu rozpoczęto produkcję penicyliny w tabletkach.
Dziś Sandoz rozwija i produkuje generyczne lekarstwa bez patentu oraz szeroką paletę środków farmaceutycznych i biotechnologicznych. Spółka należy do czołowych producentów antybiotyków na świecie i jest liderem w zakresie produkcji nowoczesnych leków biopodobnych. W Kundl znajduje się największa placówka rozwojowa i zakład produkcyjny całego koncernu. Co roku zakład opuszcza około 140 mln opakowań leków.
Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA