Çerez ayarları

Burada, www.advantageaustria.org sayfasında ve onun alt alan adlarında kullanılan çeşitli araçların çerez ayarlarını inceleyebilir ya da değiştirebilirsiniz.


Ayarları kaydet
Advantage Austria Gezinme çubuğunu göster

Sağlık için inovasyonlar ile dolu bir tarih

1951 yılında Avusturya'nın Tirol eyaletinde tıp hikayesi yazılmaya başlandı ve ilaç araştırmalarında yeni bir çığır açıldı. Eski adıyla Biochemie GmbH, günümüzde artık Sandoz adıyla tüm dünyada tanınmış bir markadır.

Sakin Kundl köyündeki eski Biochemie GmbH araştırmacıları ilk aside dayanıklı penisilini icat etmişler ve üretmişlerdi. Bu bir dünya sansasyonu idi. Artık penisilin hastalara ilk defa hap şeklinde verilebilmektedir.

Günümüzde Sandoz , jenerik, patent dışı ilaçlar farmasötik ve biyoteknolojik etkin maddeler geliştirmekte ve üretmektedir. Şirket dünyanın en büyük antibiyotik üreticileri arasında yer almakta ve modern biyobenzer ilaç alanında öncü firma olarak anılmaktadır. Kundl, artık holdingin en büyük araştırma ve üretim merkezi haline gelmiştir; her yıl yaklaşık 140 milyon paketlenmiş ilaç fabrikadan sevk edilmektedir.
Yazdır
©©ADVANTAGE AUSTRIA