Çerez ayarları

Burada, www.advantageaustria.org sayfasında ve onun alt alan adlarında kullanılan çeşitli araçların çerez ayarlarını inceleyebilir ya da değiştirebilirsiniz.


Ayarları kaydet
Advantage Austria Gezinme çubuğunu göster

Biyopolimer lifler yaşam kalitesini yükseltiyor

Istakoz, langust ve karideslerin içerdiği gerçek lüks, onların kabuk artıklarında gizlidir: Avusturya'lı firma Lenzing, etkin madde kitosan'ı işleyerek yenilikçi bir ürün haline getirmektedir.

Kitosan, çok sayıda olumlu niteliği barındıran bir biyopolimerdir. İltihaplanmaları azaltır, kanamayı durdurur, ağır metalleri bağlar ve jöle ya da film oluşturur. Bu süreçte etkin madde, biyolojik olarak tasfiye edilebilir ve sağlık açısından tamamen zararsızdır. Kapsamlı AR-GE çalışmaları sonucunda Lenzing , kitosan içeren selüloz lifi üretmeyi başarmıştır.

Böylece TENCEL® C lifleri geliştiren ekip için, tamamen yepyeni uygulama alanları ve pazarları açılmıştır. "Mucize lif", tıptan kozmetik endüstrisine varıncaya kadar birçok alan için cazip hale gelmiştir. TENCEL® C, cilt dostudur, ayrıca yara iyileşmesi, enfeksiyondan korunma ve şeker hastalarında kompresyon çorabı kullanımında mükemmel niteliklere sahiptir.
Yazdır
©©ADVANTAGE AUSTRIA