Nastavení cookies

Zde můžete vidět a upravovat nastavení souborů cookies různých nástrojů používaných na www.advantageaustria.org a souvisejících subdoménách.


Uložit nastavení
Advantage Austria Zobrazit navigační panel
Předpokládáme, že jste z Přesměrovat na tuto stránkuZměna země

Vídeňské emailové šperky inspirované Alfonsem Muchou

Vídeňská manufaktura na emailové šperky FREYWILLE prezentuje nový design tentokrát inspirovaný proslulým umělcem slovanského původu Alfonsem Muchou, mistrem secesního stylu 20. století

Poté co v roce 1894 navrhl pro herečku Sarah Bernhardt svůj první plakát, došlo v kariéře moravského rodáka Alfonse Muchy k prudkému zvratu. Téměř přes noc se stal nejznámějším umělcem plakátové tvorby své doby. Až do vypuknutí první světové války byl Alfons Mucha uznávaným a ctěným umělcem.

FREY WILLE se nyní inspiroval tímto umělcem: jakožto předloha pro novou řadu šperků posloužily vlasové ozdoby a dekorace na hlavu, které se neustále v Muchových ilustracích a malbách opakují. Vznikly tak šperky, které na jedné straně zohledňují typické secesní prvky, na druhé staně však nezapřou Muchovy individuální tvůrčí rysy. V designu navrženém SARAH BERNHARDT, jenž byl realizován v barevných verzích BURGUNDY und AQUAMARIN se tak neustále opakují jemně se chvějící, vibrující linie, dekorativní zlaté spirály a pohádkově hravé tvary.

FREY WILLE debutoval v roce 1951 ve Vídni s limitovanou edicí emailových doplňků ruční výroby. Centrála FREY WILLE spolu s prostorami výroby se až do dnešních dnů nacházíve staré zástavbě vídeňské čtvrti Gumpendorf, kde podnik původně začínal jako manufaktura.Podnik FREYWILLE v současné době provozuje v Čechách dva butiky.
Tisk
©©ADVANTAGE AUSTRIA