Nastavení cookies

Zde můžete vidět a upravovat nastavení souborů cookies různých nástrojů používaných na www.advantageaustria.org a souvisejících subdoménách.


Uložit nastavení
Advantage Austria Zobrazit navigační panel

Špičkové výkony v práškové metalurgii

Věděli jste, že rakouská skupina Plansee zásobuje zákazníky v 50 zemích výrobky z high-tech materiálů molybdenu a wolframu? Tyto výrobky odolávají nejvyššímu chemickému, mechanickému nebo termickému zatížení.

Společnost klade velký důraz na výzkum a nepřetržité vyvíjení materiálů. Teprve před nedávnem obdrželi dva zaměstnanci Plansee Hochleistungswerkstoffe - jedné z celkem čtyř oblastí činnosti skupiny Plansee-Gruppe , ocenění za výzkumnou práci na téma wolfram dotovaný draslíkem. Výsledky jejich výzkumů ukazují, jak již minimální množství draslíku pozitivně ovlivní tvarovou a teplotní stálost wolframu. Při optimálním dávkování může tento high-tech materiál čelit teplotě až 3.100°C: používá se například v moderních xenonových výbojkách s krátkým obloukem používaných v digitálních kinoprojektorech.

Velký, více než 30% podíl nových výrobků na obratu svědčí o tom, že skupina Plansee svému požadavku „špičkové výkony v práškové metalurgii" plně odpovídá. O tom, kterými zvláštními materiálovými vlastnostmi výrobky disponují, rozhodují zákazníci z odvětví budoucnosti jako např. automobilového, energetického, elektronického a polovodičového průmyslu anebo z oblasti lékařské techniky.
Tisk
©©ADVANTAGE AUSTRIA