Ustawienia plików cookie

Tutaj mogą Państwo podejrzeć i zmienić ustawienia plików cookie różnych narzędzi, które używane są na www.advantageaustria.com i jej poddomenach.


Zapisz ustawienia
Advantage Austria Pokaż nawigację

Pionierskie usługi w zakresie metalurgii proszków

Czy wiesz, że austriacki koncern Plansee zaopatruje klientów w 50 krajach w swoje produkty z nowotechnologicznego molibdenu czy wolframu, wytrzymałe na najcięższe obciążenia chemiczne, mechaniczne czy cieplne?

Znaczną rolę dla Plansee odegrały badania i ciągły rozwój materiałów. Niedawno dwóch pracowników z działu materiałów wysokojakościowych, będącego jednym z czterech w firmie Plansee-Gruppe , zostało wyróżnionych za swoją działalność badawczą w zakresie wolframu domieszkowanego związkami potasu. Wyniki ich badań wskazują, że niewielka ilość potasu wpływa pozytywnie na stabilność kształtu i temperatury wolframu. Przy optymalnym dawkowaniu materiał ten może wytrzymać temperatury do 3100°C: dlatego wykorzystuje się go np. do produkcji nowoczesnych lamp ksenowych z krótkim łukiem do cyfrowych projektorów kinowych.

Wysoki dochód z produktów nowych technologii na poziomie ponad 30% dowodzi, że Grupa Plansee zdecydowanie potrafi oferować "pionierskie usługi w zakresie metalurgii proszków". O tym, jakimi właściwościami będą charakteryzować się w przyszłości produkty, zadecydują klienci przyszłych branż przemysłu, do których zalicza się branżę samochodową, energetyczną, elektroniczną, półprzewodników czy technologii medycznych.
Ostatnia aktualizacja dn.:
2018.07.31
Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA