Nastavenia súborov cookies

Tu môžete nahliadnuť do nastavení alebo zmeniť nastavenia súborov cookies pre rôzne nástroje, ktoré sa používajú na www.advantageaustria.org a príslušných subdoménach.


Uložiť nastavenia
Advantage Austria Zobraziť navigačný panel

Prehľad

Svetový líder na trhu strojov na spracovanie plastov v oblasti obalovej techniky? Najväčší svetový výrobca natieraného recyklovaného kartónu? Firma, ktorý vyvinula prvý klimaticky neutrálny papier? Tuby so zníženým podielom materiálu na báze minerálnych olejov o 70%? Priehľadné plastové obaly na vajcia z recyklovaného materiálu? Rakúski výrobcovia v odvetví papierenského a obalového priemyslu sú inovatívni a úspešní.

Rakúske obalové hospodárstvo je orientované medzinárodne a svojimi produktmi je úspešné na celom svete. Aj rakúsky papierenský priemysel má zastúpenie na celom svete. Jeho exportný podiel je vyše 85 %. Na 27 miestach sa vyrába okolo 5,2 milióna ton papiera a lepenky a 1,5 ton buničiny.

Životné prostredie a trvalá udržateľnosť

Rakúsky papierenský a obalový priemysel je lídrom v oblasti ekologických riešení. Rakúske spoločnosti v tomto odvetví dodržiavajú vysoké ekologické a technologické štandardy. Zameriavajú sa na redukciu záťaže vôd a ovzdušia, napr. prostredníctvom zvýšeného použitia biogénnych energií, ktoré neprodukujú CO2. Dôležitou témou pre spoločnosti v obalovom odvetví je zabránenie vzniku odpadu, napr. prostredníctvom bezpečného a funkčného balenia, obzvlášť v oblasti potravín. Vysokokvalitné ekologické riešenia rakúskych firiem sú vždy oceňované na medzinárodných súťažiach.

Individualisti

Obzvlášť silnou stránkou rakúskych spoločností je realizácia individuálnych riešení v súlade s požiadavkami zákazníkov.

Obzvlášť medzinárodne úspešní sú rakúski producenti strojov v oblasti plastov, ale aj producenti a spracovávatelia vlnenej lepenky. Rakúske spoločnosti bodujú svojou kreativitou a vysokou kvalitou vo výrobe kartónov – obalov a regálov z vlnenej lepenky. 

Aj výrobcovia etikiet v Rakúsku sú medzinárodne žiadaní, napr. vďaka svojim individuálnym bezpečnostným riešeniam pre ochranu produktu a značky. Etikety rakúskeho výrobcu sa napr. nachádzajú na ruskej vodke.

Rakúska spoločnosť je aj globálnym lídrom vo výrobe flexibilných obalov. Dodáva viacerým multinárodným koncernom, ako aj lídrom v rámci potravinárskeho priemyslu, výroby krmiva pre zvieratá, farmaceutického a nápojového priemyslu.

Odvetvie má dlhú tradíciu, a tak jeden z medzinárodne úspešných výrobcov kartónov a skladacích škatúľ má vyše 100-ročnú históriu. 

Globálny líder cigaretových papierov a filtračných papierov, ktorý pochádza z Rakúska, dodáva svoje produkty do vyše 100 krajín a jeho tradícia je stará niekoľko storočí.

Výzvy do budúcnosti

Demografická zmena ovplyvňuje toto odvetvie. Domácnosti, slobodní ľudia, deti a starší ľudia si vyžadujú špeciálne produktové riešenia. Musia sa zohľadňovať aj čoraz prísnejšie legislatívne usmernenia, či už ide o legislatívne predpisy v požiadavkách na označovanie, alebo o ochranu životného prostredia. A nakoniec sú tu aj úsporné obalové riešenia pre regálový predaj. Aj toto je oblasť, v ktorej dodávajú rakúske spoločnosti svojim medzinárodným zákazníkom produkty najvyššej kvality.

tlač
©©ADVANTAGE AUSTRIA