Nastavení cookies

Zde můžete vidět a upravovat nastavení souborů cookies různých nástrojů používaných na www.advantageaustria.org a souvisejících subdoménách.


Uložit nastavení
Advantage Austria Zobrazit navigační panel

Přehled

Budoucnost patří městům a pro Vídeň to platí dvojnásobně: V roce 2017 dle poradenské agentury Mercer  obsadilo hlavní město Rakouska již poosmé v řadě první místo pomyslného žebříčku měst s nejvyšší kvalitou života. Vídeň je též velmi oblíbená i mezi expatrianty. V dílčích oblastech jako je  kvalita vody, zdravotní péče, kanalizace, veřejná doprava a školství dosáhla tato dunajská metropole nejvyššího možného počtu bodů. Výrazná poptávka po rakouských, zejména vídeňských nemovitostech jako investičních objektech je proto víc než pochopitelnou.

Nemovitosti v současné době představují jedinou možnost výnosného a trvalého uložení kapitálu. Restrukturalizace světové ekonomiky a očekávaný nárůst obyvatelstva v prahových a rozvojových zemích potřebu atraktivních nemovitostí jen zvyšují. Všude na světě vzrůstá touha po individualitě, hranice mezi domácím a pracovním prostředím se stírají, urbanizované oblasti se rozrůstají. Poskytovatelé služeb v oblasti nemovitostí na tento vývoj reagují flexibilními nabídkami a inovativními náměty.

Rakouské tradiční firmy znají domácí trh, ale v oblasti poradenství a zprostředkování reagují i na podněty ze zahraničí, přičemž využívají dobrých, již dříve navázaných kontaktů a sítí, které je spojují s východními sousedy. I oddělení nemovitostí v rakouských bankách disponují rozsáhlými znalostmi o trhu CEE a dlouholetými kontakty. 

Rakouské specialistky a specialisté v oboru Real Estate a management nemovitostí se zabývají všemi typy objektů a nabízejí své služby od projektu a realizaci přes klasickou správu nemovitostí i komplexní servis pro správu a údržbu nemovitostí až po vyhodnocení portfólií a poradenství pro investiční objekty.

Investiční objekty

Nízké úroky jsou příčinou skutečnosti, že nemovitosti jakožto investice nabývají na atraktivnosti. V období 2010–2015 se ceny za byty zvýšily v průměru o více než 20 %. Kromě hlavního rakouského města Vídně je dnes hledáček investorů stále více soustředěn na hlavní města jednotlivých spolkových zemí jako Salzburg, Graz a Linec.

Poptávka je zejména po činžovních domech a bytech v osobním vlastnictví. Ty přinášejí vyšší hodnotu a průběžné zisky z pronájmu. Rakouští odborníci na nemovitosti své zákazníky podporují v rámci správného rozhodování s ohledem na polohu, infrastrukturu i velikost bytů. 

Jako poskytovatelé kompletních služeb v oboru nemovitostí provádějí hodnocení nemovitostí a portfólií, zabývají se poradenstvím v souvislosti s investicemi do objektů, realizací projektů, prověřováním Due Diligence, správou portfólia a financováním a kontrolou nemovitostí.

Trvale udržitelný rozvoj

Význam trvale udržitelného rozvoje a ekologie bude i v architektuře, hospodaření s nemovitostmi, výstavbě domů a měst i nadále vzrůstat. Při výběru bytů hrají stále větší roli faktory jako šetrný přístup ke stavebním pozemkům, používání zdravých a přírodních materiálů a ekologické získávání energie.

Rakouské specialistky a specialisté v oblasti nemovitostí jsou obeznámeni s trendy a inovativními řešeními. Ať se již jedná o samostatné a efektivní získávání a využívání energie při výstavbě a následné správě budov, stavby ze dřeva nebo zvyšování efektivnosti pomocí digitalizace při řízení stavby i budovy, mají firmy podnikající v tomto oboru zajištěnu budoucnost.
Datum poslední aktualizace
2018.06.25
Tisk