Nastavenia súborov cookies

Tu môžete nahliadnuť do nastavení alebo zmeniť nastavenia súborov cookies pre rôzne nástroje, ktoré sa používajú na www.advantageaustria.org a príslušných subdoménach.


Uložiť nastavenia
Advantage Austria Zobraziť navigačný panel

Prehľad

Budúcnosť patrí mestám a v prípade Viedne to platí dvojnásobne: V roku 2017 zariadila poradenská agentúra Mercer hlavné mesto Rakúska už po ôsmykrát za sebou na prvé miesto pomyselného rebríčka miest s najvyššou kvalitou života. Takisto medzi expatriantmi je Viedeň veľmi obľúbená. V čiastkových oblastiach kvalita vody, zdravotná starostlivosť, kanalizácia, verejná doprava a školstvo dosiahla dunajská metropola najvyšší možný počet bodov. Obrovský dopyt po rakúskych a najmä viedenských nehnuteľnostiach ako investičných objektoch je preto viac než pochopiteľný.

Nehnuteľnosti sú v súčasnosti jedinou možnosťou, ako ziskovo a dlhodobo zúročiť peniaze. Reštrukturalizácia svetového hospodárstva a očakávaný nárast obyvateľstva v prahových a rozvojových krajinách zvyšujú dopyt po atraktívnych nehnuteľnostiach. Celosvetovo rastie túžba po individualite, hranice medzi bývaním a prácou miznú, mestské oblasti sa rozširujú. Poskytovatelia služieb v oblasti nehnuteľností reagujú na tento vývoj flexibilnými ponukami a inovatívnym manažmentom.

Rakúske tradičné podniky poznajú trh v krajine, poradenstvo a sprostredkovateľstvo v oblasti nehnuteľností v Rakúsku však pôsobí aj cezhranične a je založené na dobrých kontaktoch s východnými susediacimi štátmi. Aj oddelenia pre nehnuteľnosti rakúskych bánk majú rozsiahle znalosti o trhu strednej a východnej Európy a taktiež dlhoročné kontakty. 

Rakúski experti v oblasti nehnuteľnosti a správy nehnuteľností poskytujú služby pre všetky typy objektov, od vývoja projektu, udržiavanie a obnovu cez klasickú správu nehnuteľnosti a „Facility management“ až po ohodnotenie portfólia a poradenstvo v oblasti nehnuteľnosti investičných objektov.

Investičné objekty

Nízke úroky vedú k tomu, že nehnuteľnosti, ako sú investičné objekty, sú čoraz atraktívnejšie. Medzi rokom 2010 a 2015 stúpli ceny za byty v priemer o viac ako 20 %. Okrem spolkového hlavného mesta Viedeň sú v súčasnosti v záujme investorov čoraz viac hlavné krajinské mestá ako Salzburg, Graz, a Linz.

Dopyt je predovšetkým po nájomných domoch a bytoch v osobnom vlastníctve. Tieto prinášajú nárast hodnoty a trvalé výnosy z prenájmu. Rakúski experti v oblasti nehnuteľností podporujú svojich zákazníkov pri správnom rozhodovaní, čo sa týka polohy, infraštruktúry a veľkosti bytu. 

Poskytovatelia kompletných služieb z oblasti nehnuteľností sa postarajú o ohodnotenie nehnuteľnosti, ohodnotenie portfólia a poradenstvo pre investičné objekty, vývoj projektu, povinný legislatívny proces, správu portfólia a financovanie a kontrolovanie nehnuteľností.

Trvalá udržateľnosť

Význam udržateľnosti a ekológie bude čoraz viac narastať v architektúre, v oblasti nehnuteľností, pri výstavbe domov a miest. Úsporné využitie stavebného pozemku, použitie zdravých a prírodných materiálov a ekologické získavanie energie hrajú čoraz väčšiu úlohu pri výbere bývania.

Rakúski experti v oblasti nehnuteľností poznajú trendy a inovatívne riešenia. Či ide o energetickú sebestačnosť a energetickú efektivitu v budove a správe budov, drevostavby, alebo zvýšenie efektivity digitalizáciou budov a správy budov, rakúske spoločnosti v tejto oblasti sú pripravené na trendy budúcnosti.

tlač