Nastavení cookies

Zde můžete vidět a upravovat nastavení souborů cookies různých nástrojů používaných na www.advantageaustria.org a souvisejících subdoménách.


Uložit nastavení
Advantage Austria Zobrazit navigační panel

Prostředí výzkumu a vývoje

Grashalme mit Wassertropfen © photocase.com/Patzita

© photocase.com/Patzita

Rakousko, jako výzkumná lokalita je na vzestupu. S rozpočtem na výzkum ve výši více než 3% hrubého domácího produktu se nachází Rakousko vysoce nad průměrem Evropské unie. Více než 60 oborových klastrů a na míru přizpůsobených finančních programů na podporu inovací zajišťuje optimální propojení mezi ekonomikou a vědou.

Rakouský výzkum má tradici

Rakousko má dlouhou historii výzkumu a může se pyšnit světoznámými objevy. Věděli jste, že šicí stroj vynalezl Rakušan Josef Madersperger? A co třeba lodní turbína Josefa Ressela? Samozřejmě nesmíme zapomenout na vývoj vozu Porsche panem Ferdinandem Porsche nebo objev kyselinovzdorného penicilinu tyrolskou firmou Biochemie Kundl. Pozoruhodné výkony však rakouský výzkum podává i v současnosti.

Více příležitostí díky výzkumu

Na úrovni státu a spolkových zemí bylo v Rakousku v roce 2016 do výzkumu a vývoje investováno celkem 3,8 mld. euro. K tomu ovšem připočítejme ještě firemní investice ve výši 5,1 mld. euro.

Úspěšný model Rakouska vytváří ideální prostředí pro mezinárodní společnosti jako Baxalta, BMW, Bosch, Infineon nebo Novartis, především kombinací výzkumu a vývoje nebo kompetenčních center. Špičkový výzkum, inovativní Spin-offs, klastry a mezinárodně důležité firmy umožňují, že ze skvělých nápadů vzníkají prodejné produkty a služby.      

Proto stojí také za praktickými aplikacemi a inteligentními datovými bezpečnostními systémy high-tech technologie „Made in Austria“. Výzkum rakoviny, Smart grids nebo inteligentní sítě budoucnosti doplňují již tradičně silné oblasti, jako je strojírenství, automobilový průmysl, environmentální technologie, inovativní materiály nebo kovoprůmysl. Tyto obory jsou již tradičními producenty exportně orientovaných technologií.

47 kompetenčních center, která patří k programu pro financování výzkumu COMET (Competence Centers for Excellent Technologies) podporuje spolupráci mezi průmyslem a vědou s důrazem na špičkové Technologie.

Tak vsází mezinárodní farmaceutické společnosti na know-how výzkumného centra Research Center Pharmaceutical Engineering (RCPE) v oblasti farmaceutických procesů a produktových vývojů.

V renomovaném kompetenčním centru pro léčbu rakoviny  Oncotyrol v Innsbrucku se poznatky z genomiky, proteomiky a metabolomiky převádějí do klinické tumorové medicíny.

 Austrian Center for Medical Innovation and Technology (Acmit) , kompetenční centrum pro vývoj medicínské robotiky, otevírá nové perspektivy pro minimálně invazivní chirurgii.

Bioenergy 2020+ nabízí s několika výzkumnými pobočkami v rakousku úspěšné inovace v oblasti ekologického získávání energie z biomasy.

Zajímavá data a další informace o oblasti výzkumu a vývoje v Rakousku najdete na: ABA-Website .

Downloads na téma

Datum poslední aktualizace
2018.04.24
Tisk
©©ADVANTAGE AUSTRIA