Ustawienia plików cookie

Tutaj mogą Państwo podejrzeć i zmienić ustawienia plików cookie różnych narzędzi, które używane są na www.advantageaustria.com i jej poddomenach.


Zapisz ustawienia
Advantage Austria Pokaż nawigację

Warunki dla badań i rozwoju

Grashalme mit Wassertropfen © photocase.com/Patzita

© photocase.com/Patzita

Austria zajmuje coraz silniejszą pozycję jako ośrodek naukowy. Wydatki przeznaczone na badania wynoszą ponad 3% PKB, co plasuje kraj znacząco ponad średnią UE. Ponad 60 klastrów przemysłowych i zindywidualizowane programy wspierania innowacji zapewniają idealne relacje nauki i biznesu.

Austriackie badania z długą tradycją

Austria może poszczycić się wieloma światowymi wynalazkami w swojej długiej tradycji badawczej. Czy wiedzieli Państwo, ża maszyna do szycia została wynaleziona przez Austriaka Josefa Maderspergera? Albo śruba okrętowa przez Josefa Ressela? Nie można zapomnieć również o skonstruowaniu samochodów Porsche przez Ferdynanda Porsche albo wyprodukowaniu kwasostabilnej penicyliny przez tyrolską firmę Biochemie Kundl. Również współcześnie badacze austriaccy odnoszą sukcesy.

Większe szanse na rozwój

Federacja oraz kraje związkowe zainwestowały w 2016 roku łącznie 3,8 mld euro w badania i rozwój. Do tej sumy doliczyć należy także inwestycje firm, które wyniosły 5,1 mld euro.

Austriacki model sukcesu polega na stwarzaniu optymalnych warunków do funkcjonowania międzynarodowych przedsiębiorstw, jak np. Baxalta, BMW, Bosch, Infineon lub Novartis, które w Austrii łączą działania w zakresie badań i rozwoju z centrami kompetencji. Badania naukowe na najwyższym poziomie, innowacyjne spin-offs, klastry i wielcy gracze dbają o to, by z inspirujących pomysłów powstały dojrzałe produkty i usługi.

Za praktycznymi aplikacjami lub inteligentnymi systemami zabezpieczania danych stoją technologie „Made in Austria". Badania nad rakiem, smart grids lub inteligentne sieci elektryczne przyszłości uzupełniają tradycyjnie silne obszary, jak budowa maszyn i pojazdów, technologie ochrony środowiska, innowacyjne materiały i przemysł metalowy, które są eksporterami technologii.

47 centrów kompetencji inicjatywy COMET (Competence Centers for Excellent Technologies) wspiera współpracę pomiędzy przemysłem i gospodarką w zakresie zaawansowwanych technologii.

Duże koncerny przemysłowe stawiają na know-how w zakresie rozwoju procesów i produktów farmaceutycznych z centrum badań z Grazu Research Center Pharmaceutical Engineering (RCPE) .

W renomowanym centrum terapii chorób nowotworowych Oncotyrol w Innsbrucku wyniki badań naukowych z genomiki, proteomiki i metabolomiki wprowadzane są do klinicznej praktyki onkologicznej.

Austriackie Centrum Innowacji Medycznych i Technologii (Acmit) , to centrum kompetencji zlokalizowane w Wiedniu Neustadt specjalizujące się w rozwoju robotyki medycznej, które otworzyło nowe perspektywy rozwoju w zakresie chirurgii minimalnie inwazyjnej.

Centrum Bioenergy 2020+ posiada liczne jednostki naukowe w Austrii i oferuje innowacyjne rozwiązania w zakresie przyjaznego dla środowiska pozyskiwania energii z biomasy.

Interesujące informacje oraz dane liczbowe na temat badań i rozwoju w Austrii znajdą Państwo na stronie ABA .

Pliki do ściągnięcia na dany temat

Ostatnia aktualizacja dn.:
2018.04.24
Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA