Ustawienia plików cookie

Tutaj mogą Państwo podejrzeć i zmienić ustawienia plików cookie różnych narzędzi, które używane są na www.advantageaustria.com i jej poddomenach.


Zapisz ustawienia
Advantage Austria Pokaż nawigację
Przypuszczamy, że jesteś z Przejdź do strony krajowejZmień kraj

Warunki dla badań i rozwoju

Grashalme mit Wassertropfen © photocase.com/Patzita

© photocase.com/Patzita

Austria zajmuje coraz silniejszą pozycję jako ośrodek naukowy. Z udziałem wydatków na badania wynoszącym 3,19% PKB Austria inwestuje znacznie więcej niż wynosi średnia UE. Ponad 60 klastrów przemysłowych i zindywidualizowane programy wspierania innowacji zapewniają idealne relacje nauki i biznesu.

Austriackie badania z długą tradycją

Austria może poszczycić się wieloma światowymi wynalazkami w swojej długiej tradycji badawczej. Czy wiedzieli Państwo, ża maszyna do szycia została wynaleziona przez Austriaka Josefa Maderspergera? Albo śruba okrętowa przez Josefa Ressela? Nie można zapomnieć również o skonstruowaniu samochodów Porsche przez Ferdynanda Porsche albo wyprodukowaniu kwasostabilnej penicyliny przez tyrolską firmę Biochemie Kundl. Również współcześnie badacze austriaccy odnoszą sukcesy.

Większe szanse na rozwój

Związek i kraje związkowe zainwestują w 2019 roku 4,3 mld euro w badania i rozwój. Do tego dochodzą inwestycje firm w obszarze B+R wynoszące niemal 6,3 mld euro.

Austriacki model sukcesu polega na stwarzaniu optymalnych warunków do funkcjonowania międzynarodowych przedsiębiorstw, jak np. BMW, Bosch, Infineon lub Novartis, które w Austrii łączą działania w zakresie badań i rozwoju z centrami kompetencji. Badania naukowe na najwyższym poziomie, innowacyjne spin-offs, klastry i wielcy gracze dbają o to, by z inspirujących pomysłów powstały dojrzałe produkty i usługi.

Za praktycznymi aplikacjami lub inteligentnymi systemami zabezpieczania danych stoją technologie „Made in Austria". Badania nad rakiem, smart grids lub inteligentne sieci elektryczne przyszłości uzupełniają tradycyjnie silne obszary, jak budowa maszyn i pojazdów, technologie ochrony środowiska, innowacyjne materiały i przemysł metalowy, które są eksporterami technologii.

47 centrów kompetencji inicjatywy COMET (Competence Centers for Excellent Technologies) wspiera współpracę pomiędzy przemysłem i gospodarką w zakresie zaawansowwanych technologii.

Duże koncerny przemysłowe stawiają na know-how w zakresie rozwoju procesów i produktów farmaceutycznych z centrum badań z Grazu Research Center Pharmaceutical Engineering (RCPE) .

W renomowanym centrum terapii chorób nowotworowych Oncotyrol w Innsbrucku wyniki badań naukowych z genomiki, proteomiki i metabolomiki wprowadzane są do klinicznej praktyki onkologicznej.

Austriackie Centrum Innowacji Medycznych i Technologii (Acmit) , to centrum kompetencji zlokalizowane w Wiedniu Neustadt specjalizujące się w rozwoju robotyki medycznej, które otworzyło nowe perspektywy rozwoju w zakresie chirurgii minimalnie inwazyjnej.

Centrum Bioenergy 2020+ posiada liczne jednostki naukowe w Austrii i oferuje innowacyjne rozwiązania w zakresie przyjaznego dla środowiska pozyskiwania energii z biomasy.

Interesujące informacje oraz dane liczbowe na temat badań i rozwoju w Austrii znajdą Państwo na stronie ABA .

Pliki do ściągnięcia na dany temat

Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA