Nastavení cookies

Zde můžete vidět a upravovat nastavení souborů cookies různých nástrojů používaných na www.advantageaustria.org a souvisejících subdoménách.


Uložit nastavení
Advantage Austria Zobrazit navigační panel

Vzdělávání

Schülerin mit Buch © photocase.com/Aridula

© photocase.com/Aridula

Rakouský vzdělávací systém je v evropském měřítku považován za vzorový a je klíčovým faktorem pro úspěch Rakouska jako hospodářské lokality.

Rakouský vzdělávací systém

Rakouský vzdělávací systém patří k těm nejlepším na světě. Zvláštností tohoto systému je úzké propojení hospodářství a vzdělávání. Mládeži nabízí Rakousko duální vzdělávací systém . V součinnosti s firmami školy zabezpečují, aby vzdělávání odpovídalo požadavkům v praxi. Kromě středních odborných škol existují pro všechny obory tzv. vyšší technická učiliště (HTL). Ve společných projektech škol a hospodářské sféry, např. v diplomových projektech, jsou výsledky výzkumu a vývoje převáděny do praxe. Poté je možné bud začít pracovat, nebo pokračovat ve studiu na některé z 21 odborných vysokých škol, 22 státních nebo13 soukromých univerzit.

Rakouský vzdělávací systém se vyznačuje vysokou úrovní a flexibilitou: podporuje ty, kteří se v rámci firmy vypracovali na vyšší pozici, ty, kteří se rozhodli studovat i v pokročilém věku, ty, kteří se rozhodli změnit oblast působení. Rakušané jsou mistry Evropy v dalším vzdělávání.

Mezinárodní nabídky vzdělávání

Zahraniční investoři se nemusí vzdát výchovy dětí v jejich mateřském jazyce. Ne jenom rozličné volnočasové aktivity v bezpečném prostředí připívají k tomu, aby se zahraniční manažeři cítili v Rakousku jako doma.

Nejdůležitějšími mezinárodními školami a univerzitami v Rakousku jsou:


Kurzy německého jazyka nabízejí renomované instituty, jako např. Goethe-Institut, Vídenská univerzita a mnoho dalších škol.
Tisk
©©ADVANTAGE AUSTRIA