Ustawienia plików cookie

Tutaj mogą Państwo podejrzeć i zmienić ustawienia plików cookie różnych narzędzi, które używane są na www.advantageaustria.com i jej poddomenach.


Zapisz ustawienia
Advantage Austria Pokaż nawigację
Przypuszczamy, że jesteś z Przejdź do strony krajowejZmień kraj

Edukacja

Schülerin mit Buch © photocase.com/Aridula

© photocase.com/Aridula

Austriacki system edukacji postrzegany jest w Europie jako wzorcowy i stanowi kluczowy czynnik rozwoju gospodarczego Austrii.

Austriacki system edukacji

Austriacki system edukacji zaliczany jest do najlepszych na świecie. Jego cechą szczególną  jest ścisłe powiązanie z gospodarką. Młodym ludziom oferowany jest dualny system kształcenia , czyli praktyki w firmach i nauka w szkole zawodowej. W porozumieniu z zakładami pracy szkoły dokładają starań, aby wykształcenie i wymagania zawodowe wzajemnie się dopełniały. Oprócz szkół zawodowych działają Średnie Szkoły Techniczne (HLT) kształcące na różnych kierunkach. Wspólne projekty szkół oraz różnych resortów gospodarki, np. projekty dyplomowe i projekty w ramach praktyk w firmach, pozwalają na praktyczne zastosowanie wyników badań i działań w zakresie rozwoju. Po zakończeniu tego etapu edukacji młodzież rozpoczać może pracę zawodową lub studia na jednej z 21 Wyższych Szkół Zawodowych, jednym z 22 uniwersytetów publicznych lub 13 uniwersytetów prywatnych.

Austriacki system edukacji charakteryzuje się wysokim poziomem nauczania oraz elastycznością, gdyż wspiera on osoby zmieniające kierunki, szkoły, późno podejmujące naukę oraz takie, które chcą się dokształcać. Austriacy są mistrzami Europy w dziedzinie dokształcania i doskonalenia zawodowego.

Międzynarodowe oferty edukacyjne

Inwestorzy zagraniczni nie muszą rezygnować z kształcenia swoich dzieci w języku ojczystym. Nie tylko bogaty program spędzania wolnego czasu w bezpiecznym otoczeniu sprawia, że zagraniczni managerowie szybko mogą poczuć się w Austrii jak u siebie w domu.

Do najważniejszych międzynarodowych szkół i uniwersytetów w Austrii należą:


Kursy języka niemieckiego oferowane są przez renomowane instytuty,  jak Instytut Goethego czy Uniwersytet Wiedeński oraz liczne uniwersytety ludowe.
Ostatnia aktualizacja dn.:
2019.05.21
Drukuj
©©ADVANTAGE AUSTRIA